Niebezpieczna substancja w centrum Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Niebezpieczna substancja w centrum Piły

  W poniedziałek, 27-go lipca 2015 roku, o godzinie 10:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu chemicznych substancji pochodzenia militarnego. Materiały te miały znajdować się na terenie firmy zlokalizowanej przy ulicy Zakopiańskiej w Pile.

  Do zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z JRG PSP nr 1 oraz zastęp gaśniczy z JRG PSP nr 2. Ze względu na charakter zdarzenia do działań wyjechała również Grupa Operacyjna pod dowództwem Komendanta Powiatowego PSP.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zabezpieczono wejście na teren zakładu poprzez wyznaczenie strefy. Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał 2 pracowników, którzy mieli kontakt z substancją. W tym samym czasie przygotowano rotę strażaków, która w ubraniach gazoszczelnych udała się na rozpoznanie. Ustalono, że znalezione materiały to zestawy służące do identyfikacji niebezpiecznych gazów. Wykonane pomiary przy pomocy urządzeń pomiarowych nie wykazały obecności substancji niebezpiecznych w powietrzu.

  Działania trwały ponad 2 i pół godziny. Oprócz strażaków na miejsce przybyły Policja, Pogotowie Ratunkowe, przedstawiciele Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz  Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

  Tekst & zdjęcia: kpt. Paweł Kamiński

  niebezpieczna_substancja_w_centrum01

  niebezpieczna_substancja_w_centrum02 niebezpieczna_substancja_w_centrum03 niebezpieczna_substancja_w_centrum04 niebezpieczna_substancja_w_centrum05 niebezpieczna_substancja_w_centrum06 niebezpieczna_substancja_w_centrum07 niebezpieczna_substancja_w_centrum08