Noś maseczkę w miejscu publicznym | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Noś maseczkę w miejscu publicznym

  nos_maseczke

  Oczywiście akcja #zostańwdomu trwa, jeśli jednak musicie wyjść to ubierzcie maseczkę ochronną. Prezydent Piotr Głowski apeluje do mieszkańców, by troszczyli się zarówno o siebie, jak i innych, a więc zakładali maseczki ochronne w miejscach publicznych. To może zmniejszyć ilość zakażeń koronawirusem.

  Żadna maska nie ochroni nas przed zakażeniem koronawirusem, jednak warto osłaniać twarz maseczką po to, by chronić osoby, z którymi się spotykamy. Wiele osób może przechodzić chorobę bezobjawowo i nie mieć świadomości, że jako nosiciele wirusa, zarażają innych. W Urzędzie Miasta oraz jednostkach podległych obowiązek noszenia maseczek ochronnych jest
  już realizowany przez pracowników.

  https://www.facebook.com/watch/?v=267883284210865

  - Pandemia wchodzi w kolejny etap. Z powodu decyzji rządowych nie jesteśmy badani i nie wiemy tak naprawdę, jaka część populacji przechodzi chorobę bezobjawowo. Na podstawie informacji z innych krajów możemy powiedzieć, że jest to kilkanaście lub kilkadziesiąt razy więcej osób, niż oficjalnie zaliczane jest do grona chorych, bo zostały poddane testom. Musimy założyć, że każdy z nas potencjalnie może być nosicielem choroby. W związku z tym, ponieważ państwo nie wprowadziło takiego obowiązku, zwracam się do Państwa z prośbą. Jeśli macie maseczki, proszę używać ich w miejscach publicznych. Dla bezpieczeństwa własnego i bliskich. Używajmy ich wszędzie, gdzie możemy spotkać inne osoby – apeluje Piotr Głowski, prezydent Piły.

  Przypominamy także, że maseczki bawełniane należy utrzymywać w czystości, czyli prać codziennie, najlepiej w temperaturze 60 stopni Celsjusza lub wyższej z użyciem detergentu.

  UM Piły