Nowa Piątka PiS | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Nowa Piątka PiS

  Podczas ostatniej Konwencji Programowej Prawa i Sprawiedliwości poznaliśmy 5 najważniejszych postulatów. Wśród Nowej Piątki PiS znalazły się: od 1 lipca 2019 r. 500+ na każde dziecko, młodzi Polacy do 26 roku życia bez PIT z tytułu umowy o pracę, niższy PIT dla pracowników, trzynastka w postaci najniższej emerytury dla każdego emeryta, przywrócenie połączeń autobusowych w Polsce. O tych propozycjach dla Polaków przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i Sejmu mówił 25 lutego 2019 roku, na konferencji prasowej poseł PiS Marcin Porzucek.

  Omawiając propozycje tzw. nowej piątki PiS parlamentarzysta podkreślał, że dla mieszkańców naszego regionu szczególnie ważny jest pomysł uzupełnienia programu Rodzina+, a mianowicie 500+ dla każdego dziecka, niezależnie od kryterium dochodowego, które ma być wypłacone z dniem 1 lipca.

  - Do rodzin powiatu pilskiego wpływało dotychczas około 85 milionów złotych. Teraz po tych zmianach (gdzie wypłacane będą środki już na pierwsze dziecko), które zostaną wprowadzone już 1 lipca, ta kwota się prawie podwoi i będzie to około 130 mln złotych W samej Pile do rodziców, zamiast około 40 milionów, trafiać będzie około 70 milionów. Ten program spełnił oczekiwania i zachęcił do rodzenia dzieci. W pierwszym roku jego działania, urodziło się ponad 400 tysięcy dzieci. Szczegóły wszystkich propozycji poznacie Państwo, co jakiś czas na spotkaniach, konwencjach – mówi poseł ziemi pilskiej Marcin Porzucek.

  Inne elementy, które znalazły się w programie Prawa i Sprawiedliwości to:

  - Młodzi Polacy – do 26 roku życia będą mogli pracować bez Pit, czyli podatki dla tych osób nie będą odprowadzane;

  - Praca – zwiększenie kosztów uzyskania przychodu dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, propozycja jaka jest to dwukrotne zwiększenie tej kwoty, która zmniejszy obowiązek fiskalny pracowników;

  - Starsi i słabsi – dla emerytów „13-stki”, wypłacana od maja br. w kwocie 1100zł;

  - Infrastruktura – powiaty zdecydują, które połączenia PKS zostaną reaktywowane.

  Koszt przedstawionych propozycji wyborczych PiS to 30-40 mld zł w skali roku. Środki na realizacje tych zamierzeń pochodzić mają między innymi z uszczelnienia systemu podatkowego oraz rozwoju gospodarczego.

  (SE)

  nowa_piatka_pis1_01

  nowa_piatka_pis1_10 nowa_piatka_pis1_02 nowa_piatka_pis1_03 nowa_piatka_pis1_04 nowa_piatka_pis1_05 nowa_piatka_pis1_06 nowa_piatka_pis1_07 nowa_piatka_pis1_08 nowa_piatka_pis1_09