Nowa piosenka pilskich Muzolaków i premiera teledysku „Mój kraj jest NAJ” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Nowa piosenka pilskich Muzolaków i premiera teledysku „Mój kraj jest NAJ”

nowa_piosenka_muzolakow

1 maja w mediach ogólnopolskich miała miejsce premiera nowej piosenki pilskiego dziecięcego zespołu Muzolaki Muzykalne Dzieciaki. Piosenka nosi tytuł „Mój kraj jest NAJ”. Jest to piosenka dla dzieci o Polsce. Autorem piosenki jest Agnieszka Kopacz z Piły, autorka wierszy i piosenek, scenariuszy, producentka płyt z muzyką dla dzieci i opiekunka zespołu Muzolaki Muzykalne Dzieciaki.

Piosenka „Mój kraj jest NAJ” zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na piękny tekst, zapadającą w ucho melodię  i dobre wykonanie, ale również ze względu na to, że została doceniona przez twórców Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego o nazwie „Piękna Nasza Polska Cała”. Jest to projekt wspierający edukację patriotyczną najmłodszych. Piosenka Muzolaków Została wybrana na piosenkę finałową II edycji projektu. Dzięki temu będą tę piosenkę śpiewać dzieci z całej Polski.

W pierwszej edycji Piękna Nasza Polska cała wzięło udział 17 tys. nauczycieli co przekłada się na 4 tys. placówek oświatowych i 0,5 mln dzieci głównie z Polski, ale również z  Węgier, Ukrainy, Białorusi, Wielkiej Brytanii, a nawet Stanów Zjednoczonych. Druga edycja zakłada podobną a nawet większą frekwencję.

Muzolaki Muzykalne Dzieciaki mają już na swoim koncie dwie płyty z piosenkami. Pierwsza wydana w 2016 r. o tytule Muzolaki Muzykalne Dzieciaki oraz druga z 2017 r. o tytule „Muzolaki z przyrodą za pan brat”. Każda z tych płyt to zbiór bardzo pozytywnych piosenek śpiewanych przez dzieci oraz autorkę p. Agnieszkę Kopacz. Piosenki Muzolaków są znane w całej Polsce i śpiewane w szkołach, przedszkolach oraz na różnego rodzaju festiwalach i konkursach piosenki. Najbardziej znane to „Wiosna wiosenka”, „Zając”, „Piosenka dla mamy i taty”, „Kap, kap” oraz „A ja noszę kalosze”.

Najnowszy singiel Muzolaków pt. „Mój kraj jest NAJ” śpiewają dzieci z zespołu i przyjaciele Muzolaków w składzie: Aleksandra Kopacz, Bartosz Alchimowicz, Helena Kopacz, Marika Maday, Julia Czerniawska i Wojtek Jodda. W teledysku oprócz wymienionych dzieci wystąpiły również dzieci z Niepublicznego Przedszkola Pszczółka Maja w Okonku.

Poniżej tekst piosenki ,,Mój kraj jest NAJ’’ (sł. i muz. Agnieszka Kopacz)

1.
Spójrz na mapę razem z nami
zobacz piękny kraj
między morzem a górami
leży niczym gaj.
Piękne lasy i jeziora
zdobią teren ten
właśnie tu mieszkam ja i ja
Polak i Polka

ref.
Mój kraj mój kraj
jest naj naj naj
tu mieszkać chcę
Mój kraj mój kraj
jest naj naj naj
to Polska jest.

2.
Każdy Polak nawet mały
jej symbole zna
Serce bardzo mocno bije
kiedy hymn śpiewa
Dzięki polskim bohaterom
ma obecny kształt
właśnie tu mieszkam ja i ja
Polak i Polka

ref.
Mój kraj mój kraj
jest naj naj naj
tu mieszkać chcę.
Mój kraj mój kraj
jest naj naj naj
to Polska jest.

Link do piosnki : https://www.youtube.com/watch?v=GIyJnhY_HHU

(SE)