Nowe miejsce na mapie Piły dla rodziców z dziećmi | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Nowe miejsce na mapie Piły dla rodziców z dziećmi

Stowarzyszenie Gra i Nosi się Blisko powstało z inicjatywy rodziców, ku działaniom na rzecz maluchów z terenu miasta Piły i powiatu pilskiego. Atmosfera jest bardzo luźna i przyjazna. Stowarzyszenie, choć młode to już było organizatorem dwóch wydarzeń w swojej siedzibie. 20 stycznia odbył się Bal Karnawałowy a 2 lutego Warsztat Modelowania Balonów. Oferta Stowarzyszenia jest zbiorem wspólnych pomysłów na spędzanie czasu. Do dyspozycji wszystkich chętnych jest sala wyposażona w zabawki, każdy maluch znajdzie coś „dla siebie”.

Głównym celem Stowarzyszenia Gra i Nosi się Blisko jest wielokierunkowa pomoc, wspieranie, edukacja i aktywizowanie rodzin posiadających dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Stowarzyszenie, na którego czele stoi Aleksandra Przybylska chce zachęcać rodziców z małymi dziećmi do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez organizację różnego typu wydarzeń o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym oraz sportowym.

- Chcemy wspierać rodzicielstwo bliskości. W planach mamy warsztaty zarówno dla dzieci jak te, które odbyły się na początku lutego. Warsztaty takie są doskonałą okazją do integrowania się samych maluchów, ale i dobrym sposobem na wyrwanie się z domu – dla rodziców. Warsztat balonowy odbył się pod hasłem:, „Bo dzieci kochają balony, a my kochamy dzieci”. To była doskonała okazja, aby nauczyć się modelowania balonów, miło i twórczo spędzić czas ze swoją pociechą, oraz poplotkować przy kawie. Pierwszym formalnym wydarzeniem Stowarzyszenia był bal karnawałowy, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Dzieci mogły poszaleć w karnawałowych przebraniach, czy poznać osobiście baśniową Elsę. Są też plany na kolejne bezpłatne wydarzenia, o których będziemy informować na bieżąco – mówi Aleksandra Przybylska, przedstawiciel Stowarzyszenia Gra i Nosi się Blisko – sama będąc niegdyś młodym, zagubionym w codziennych obowiązkach rodzicem. - Chcemy również podnosić świadomość rodziców w wielu innych aspektach, takich jak codzienna pielęgnacja maluchów czy udzielanie pierwszej pomocy.  Organizować będziemy wydarzenia promujące profilaktykę prozdrowotną, w tym również prawidłową pielęgnację dzieci poprzez chustonoszenie czy masaż Shantala, ale i spotkania rozrywkowo-kulturalne w plenerze. Nasze działania mają przyczynić się do wychowywania dzieci w duchu miłości, wolności, odpowiedzialności oraz poszanowania drugiego człowieka - dodaje Przybylska.

Stowarzyszenie Gra i Nosi się Blisko ma od niedawna swoje pomieszczenie przy ul. Wojska Polskiego 36 (budynek Poczty – wejście od strony Stogrosza) w Pile, do którego wszystkich chętnych zaprasza. Mamy nadzieję, że będzie to miejsce, w którym dzieciom i rodzicom będzie na tyle dobrze, że nie będą chciały z niego wychodzić.

Planów jest sporo, ale i budżet jakim dysponuje stowarzyszenie jest mocno ograniczony. Zatem jeżeli ktoś chciałby wesprzeć działania Stowarzyszenia może to uczynić poprzez złożoną darowiznę, jak również współtworzenie inicjatyw zgodnych z celami statutowymi. Darowiznę można złożyć w formie rzeczowej, jak również poprzez wpłatę na konto Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Gra i Nosi się Blisko

Bank BZ WBK S.A. nr rachunku: 75 1090 2590 0000 0001 3550 1827
tytułem: darowizna
NIP: 764-26-86-356; REGON: 368772915

Stowarzyszenie Gra i Nosi się Blisko jest aktywne też na facebooku :
https://www.facebook.com/groups/198230284056575/

Sebastian Daukszewicz

nowe_miejsce01

nowe_miejsce02 nowe_miejsce03 nowe_miejsce04 nowe_miejsce05 nowe_miejsce06 nowe_miejsce07 nowe_miejsce08 nowe_miejsce09 nowe_miejsce10 nowe_miejsce11 nowe_miejsce12 nowe_miejsce13