Nowy komendant w Wyrzysku oraz naczelnik wydziału ogólnego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Nowy komendant w Wyrzysku oraz naczelnik wydziału ogólnego

  Komendant Powiatowy Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski w dniu 27 kwietnia br. powołał na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Wyrzysku asp. Dominika Pleśniaka. Rozkaz o objęciu stanowiska Naczelnika Wydziału Ogólnego otrzymał również podkom. Marcin Krzyżaniak.

  Komendant Powiatowy Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski docenił wkład w służbę asp. Dominika Pleśniaka i w dniu 27 kwietnia br. wręczył rozkaz nowemu Komendantowi Komisariatu Policji w Wyrzysku. Szef pilskiej jednostki złożył serdeczne gratulacje i wyraził przekonanie, że nowo powołany komendant zadba o wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

  Aspirant Dominik Pleśniak służbę rozpoczął w 2007 roku, zajmując podstawowe stanowiska w pionie prewencji, najpierw w Poznaniu, a następnie w Pile i Szydłowie. Przez 6 lat służył na stanowisku Kierownika Posterunku Policji w Ujściu. Od października 2019 r. pełnił obowiązki Komendanta Komisariatu w Wyrzysku.

  Rozkaz personalny powołujący na nowe stanowisko otrzymał również podkom. Marcin Krzyżaniak. W najbliższym czasie do jednych z najważniejszych zadań należących do Naczelnik Wydziału Ogólnego będzie nadzorowanie przebiegu budowy nowego budynku pilskiej jednostki.

  Podkomisarz Marcin Krzyżaniak służbę w policji rozpoczął w 2004 roku, zajmując podstawowe stanowiska w pionie prewencji. Następnie przez 9 lat prowadził dochodzenia w Zespole do Walki z Fałszerstwami Pieniędzy, Przestępczością Bankową i Ubezpieczeniową Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Z dniem 2 listopada 2016 r. pełnił funkcję specjalisty w Zespole Dyscyplinarnym, Skarg i Wniosków Wydziału Ogólnego, a od 16 stycznia 2020r. pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału Ogólnego.

  Z uwagi na sytuację związaną z COVID-19 oraz mając na względzie standardy bezpieczeństwa uroczystość odbyła się bez przedstawicieli służb oraz kadry kierowniczej, która życzy nowemu komendantowi i naczelnikowi samych sukcesów.

  mł. asp. Jędrzej Panglisz
  KPP w Pile

  nowy_komendant1_01

  nowy_komendant1_03 nowy_komendant1_02