Nowy parking na osiedlu Podlasie już oddany do użytku | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Nowy parking na osiedlu Podlasie już oddany do użytku

  29 grudnia w obecności m.in. prezydenta Piły Piotra Głowskiego odbyło się podsumowanie ostatniej w tym roku wykonanej w ramach Pilskiego Budżetu Obywatelskiego inwestycji, jaką była budowa parkingu wraz z oświetleniem przy ulicy Morelowej. Jak potrzebna była to inwestycja, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Inwestycja ta w głosowaniu otrzymała 1106 głosów.  Na konferencji prasowej podsumowano również tegoroczną edycję Pilskiego Budżetu Obywatelskiego.   

  - To był wyjątkowo pracowity Budżet Obywatelski, w którym było wpisanych 26 zadań. Celowo cztery zadania przełożyliśmy na 2018 rok. Wszystko to łączy się z innymi inwestycjami, które planujemy wykonać po sąsiedzku, np. rozbudowa bazy sportowej na terenie Gimnazjum nr 4, obecnie SP 5 – zadanie to będzie wykonane wspólnie z termomodernizacją budynku szkoły. Dziś jesteśmy na terenie jednej z inwestycji przy ulicy Morelowej, za którą lobbowała i napracowała się osobiście pani radna Maria Kubica. Projekt ten był od wielu lat zgłaszany do realizacji i jak się okazało warto było poczekać trochę czasu. Wspomnę tylko, że w latach 2014-2017 wspólnie z mieszkańcami Piły wydaliśmy na zadnia z PBO 11 milionów na 76 różnego rodzaju projektów – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

  - O wybudowaniu tego parkingu prosili mieszkańcy od kilku lat. Temat powracał co rok przy okazji festynów rodzinnych, które były tu organizowane. Także mieszkańcy czy goście, którzy przybywali do kościoła na różne uroczystości nie mieli gdzie bezpiecznie zaparkować samochodów. Zaczęliśmy działać z radną Karwacką, składaliśmy wnioski do UM i zbieraliśmy głosy pod tą inwestycją… i udało się. Cieszymy się, że mamy piękny parking. Jest teraz bezpiecznie i estetycznie – dodaje radna RM Piły Maria Kubica.

  Parking wraz z oświetleniem przy ulicy Morelowej wykonało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe NOSIA – Dominika Stobińska za kwotę 302 tys. zł. Zakres robót obejmował: budowę jezdni manewrowej i miejsc postojowych, przebudowę odwodnienia, przebudowę sieci wodociągowej, instalację oświetlenia oraz montaż urządzeń organizacji i bezpieczeństwa ruchu.

  W ramach PBO w 2017 zostało wykonanych 22 z 26 zadań, które otrzymały największą ilość głosów. Kolejne będą zrealizowane w 2018 roku. A są nimi:

  - Rozbudowa bazy sportowej na trenie Gimnazjum nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 5, budynek nr 2) – zadanie zostanie zrealizowane po zakończeniu termomodernizacji budynku szkoły.

  - Rewitalizacja płyty boiska bocznego przy stadionie MOSiR – aktualnie trwa procedura odlesienia terenu części boiska.

  - Stworzenie na górnej płycie boiska Zespołu Szkół nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 3) miasteczka ruchu drogowego – zadanie zostanie zrealizowane wraz z przebudową płyty boiska.

  - Budowa podjazdu dla niepełnosprawnych przy Szkole Podstawowej nr 6 – zadanie zostanie zrealizowane wraz z budową hali sportowej.

  W 2018 zostaną zrealizowane też zdania, które mieszkańcy wybrali podczas głosowania w 2017 roku.

  Sebastian Daukszewicz

  nowy_parking00

  nowy_parking10 nowy_parking01 nowy_parking02 nowy_parking03 nowy_parking04 nowy_parking05 nowy_parking06 nowy_parking07 nowy_parking08 nowy_parking09