Nowy rok akademicki z udogodnieniami dla studentów PUSS w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Nowy rok akademicki z udogodnieniami dla studentów PUSS w Pile

Współpraca Miejskiego Zakładu Komunikacji, Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile oraz Urzędu Miasta zaowocowała sporymi udogodnieniami dla studentów PUSS (dawna PWSZ) w Pile. Wraz z nowym rokiem akademickim, legitymacje studenckie staną się jednocześnie kartami komunikacji miejskiej. Dzięki takiej kooperacji Piła staje się bardziej SMART. Także MZK wprowadza nową linię autobusową do PUSS. 1 października na terenie kampusu akademickiego Uczelni poznaliśmy szczegóły tej współpracy.

- Jest mi niezwykle miło, że nasza współpraca pomiędzy Gminą Piła a Uczelnią od wielu lat układa się fajnie i tak nowocześnie, czego elementem jest ta legitymacja studencka i karta miejska. Także dodatkowa linia nr 19. Te udogodnienia będą służyć studentom i miastu. Przy okazji zapraszam studentów do studiowania u nas. Nadal są wolne miejsca, gównie na kierunkach medycznych i technicznych – mówi dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS – Rektor.

- Nowoczesna komunikacja miejska to nie tylko nowoczesne autobusy, ale także udogodnienia dla grup społecznych, dla tych którzy z nich korzystają, a taką grupą są studenci. Od dzisiaj legitymacja studencka będzie pełniła funkcję pilskiej karty miejskiej, tzn. że student oprócz danych, do jakiej Uczelni należy, będzie mieć też mieć na niej możliwość biletu elektronicznego. Mam nadzieję, że dzięki takiemu rozwiązaniu studenci będą chętniej korzystać z usług MZK w Pile. Oprócz tego, z dniem dzisiejszym uruchamiamy linię nr 19 BIS, gdzie początkowy przystanek autobusu, będzie zlokalizowany na ul. Podchorążych, przy samej uczelni – dodaje Tadeusz Majewski, prezes MZK w Pile.

Wspomniana lina 19 BIS to trasa z ulicy Miłej do ulicy Kossaka rozszerzona o dodatkowe przystanki Kusocińskiego, Bydgoska /Łowiecka, i Podchorążych /PUSS (dawniej PWSZ).

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów z legitymacjami studenckimi do Biura Obsługi Klienta MZK Piła, przy al. Piastów, w celu doładowania biletów. Biuro Obsługi Klienta jest czynne w dni powszednie w godz. 7.00 – 18.00 oraz w soboty w godz. 9.00 – 13.00.

Sebastian Daukszewicz
nowy_rok_akademicki1_01

nowy_rok_akademicki1_08 nowy_rok_akademicki1_02 nowy_rok_akademicki1_03 nowy_rok_akademicki1_04 nowy_rok_akademicki1_05 nowy_rok_akademicki1_06 nowy_rok_akademicki1_07