O historii pilskich luteranów | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  O historii pilskich luteranów

  Kolejny wykład z cyklu „Kościelne dzieje Piły” będzie miał wymiar ekumeniczny. U katolików będzie można poznać historię pilskich ewangelików.

  - W minionym tygodniu w Kościele katolickim obchodziliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Stąd styczniowa prelekcja „Kościelnych dziejów Piły” będzie poświęcona historii luteranów, czyli Kościołowi ewangelicko-augsburskiemu - tłumaczy ks. Janusz Zdolski z parafii Świętej Rodziny w Pile.

  Nikt inny lepiej nie opowie o pilskich ewangelikach, jak sam proboszcz parafii luterańskiej, ks. Tomasz Wola. Jego wykład zatytułowany: „Kościół ewangelicko – augsburski w Pile po II wojnie światowej” odbędzie się w najbliższą środę, 27 stycznia o godz. 19. w sali św. Jana Bosko, w domu katechetycznym przy kościele Świętej Rodziny w Pile (ul. Św. Jana Bosko 1). Wstęp wolny.

  Cykl wykładów „Kościelne dzieje Piły” to comiesięczne spotkania z religijną historią miasta. Sezon trzeci, który rozpoczął się we wrześniu minionego roku to dziewięć prelekcji na tematy nieznane szerokiemu spektrum. Cykl potrwa do czerwca 2016 roku. Nagrania z poprzednich wykładów parafia Świętej Rodziny publikuje na swojej stronie internetowej: www.swietarodzina.pila.pl/tag/koscielne-dzieje-pily .

  Parafia św. Rodziny w Pile

  o_historii_polskich_luteranow00

  o_historii_polskich_luteranow02 o_historii_polskich_luteranow01