Obfite opady deszczu zagroziły budynkowi | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Obfite opady deszczu zagroziły budynkowi

  W wyniku obfitych opadów deszczu, które przeszły przez gminę Szamocin w dniu 27 lipca 2016 roku po godzinie 22:00, w miejscowości Lipa Góra doszło do zalania i uszkodzenia stropu w budynku jednorodzinnym. Budynek ten był w trakcie remontu (wymiany dachu). Piątka mieszkańców (2 osoby dorosłe i trójka dzieci) ewakuowała się przed przybyciem straży pożarnej. Nikt nie został poszkodowany.

  Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej budynku mieszkalnego, oświetleniu terenu akcji, wypompowaniu i usunięciu wody zalegającej na stropie. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna z KP PSP w Chodzieży: Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży – mł. bryg. Leszek Naranowicz oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP – kpt. Maciej Zwierzykowski. Z uwagi na pękający i ciągle przeciekający strop Kierujący Działaniami Ratowniczymi zadecydował o ewakuacji mienia z budynku mieszkalnego (sprzęt RTV, meble) do pobliskiego garażu. Przybyłe na miejsce akcji pogotowie energetyczne, z uwagi na zalany obiekt odłączyło zasilanie prądu elektrycznego w całym gospodarstwie. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Sekretarza Gminy Szamocin. Na miejsce zdarzenia przybył również radiowóz policji.

  W akcji trwającej ponad 3 godziny brało udział 5 zastępów PSP i OSP (KP PSP w Chodzieży, OSP KSRG Lipa-Nowy Dwór, OSP KSRG Szamocin, OSP Lipia Góra) w sile 25 strażaków, policja oraz pogotowie energetyczne.

  Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz

  obfite_opady_zagrozily00

  obfite_opady_zagrozily03 obfite_opady_zagrozily01 obfite_opady_zagrozily02