Od laika do maratończyka | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Od laika do maratończyka

Kilka dni temu gmina Kaczory wzbogaciła się o pięciu maratończyków wytrenowanych przez Renatę Bajerską, właścicielkę klubu Energy Siłownia+Fitness w Kaczorach, która zainspirowała innych do rozpoczęcia przygody z bieganiem.

23 kwietnia w Warszawie odbył się 5 Orlen Warsaw Marathon, w którym wystartowało pięciu reprezentantów gminy Kaczory. Czworo z nich, jeszcze do niedawna, nie miało
do czynienia ze sportem. Pasją do biegania zarazili się w klubie Energy Siłownia+Fitness, w którym stawiali swoje pierwsze kroki, co zaowocowało chęcią uczestniczenia w imprezach biegowych. Dzięki silnej woli, determinacji i zaangażowaniu Agnieszka, Iza, Arek i Rafał w towarzystwie trenerki, przekroczyli metę tegorocznego warszawskiego maratonu z życiowymi czasami.

Droga do sukcesu nie była prosta. Ich przygoda ze sportem rozpoczęła się około rok temu od wizyty w kaczorskim klubie  Energy Siłownia+Fitness, gdzie każdy kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z ćwiczeniami, może w każdej chwili poprosić o radę i pomoc instruktora.

Po wielogodzinnych treningach na bieżni mechanicznej i startach w biegach ulicznych w cyklu „Biegaj z nami”,  26. półmaratonie Philipsa w Pile oraz  VI półmaratonie Samsunga
w Szamotułach pojawiło się marzenie o zmierzeniu się z królewskim dystansem maratonu. W grudniu 2016 roku rozpoczęły się więc ciężkie treningi przygotowujące uczestników do biegu maratońskiego. Ostatnim sprawdzianem w drodze do marzeń był udział w 10. PKO Poznan półmaraton, a uwieńczeniem pięciomiesięcznej, pełnej wyrzeczeń pracy, start we wspomnianym 5. Orlen Warsaw Marathon.

Moda na sport, bieganie i zdrowy styl życia spowodowała, że do klubu Energy dołączają nowe osoby, które 22 kwietnia 2017 roku, podczas inauguracji cyklu biegów ulicznych „Biegaj z nami”, zmierzyły się z dystansem 10 km w biegu „Kaczorskiej Dziesiątki” uzyskując życiowe rekordy.

Paulina Politowska

od_laika_do_maratonczyka00

od_laika_do_maratonczyka05 od_laika_do_maratonczyka01 od_laika_do_maratonczyka02 od_laika_do_maratonczyka03 od_laika_do_maratonczyka04