Odważna postawa ekspedientki zapobiegła dokonaniu przestępstwa | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Odważna postawa ekspedientki zapobiegła dokonaniu przestępstwa

  odwazna_postawa

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju w jednym z pilskich sklepów. Kobieta, która miała paść ofiarą przestępcy wykazała się dużą odwagą i spłoszyła mężczyznę, który ostatecznie nie zabrał ze sklepowej kasy ani złotówki.

  W środę, 21 kwietnia bieżącego roku około południa oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o próbie dokonania rozboju w jednym ze sklepów znajdujących się w Pile. Nieznany mężczyzna wszedł za ladę i szarpiąc się z ekspedientką próbował zabrać znajdujące się w kasie pieniądze. Duża odwaga oraz zdecydowana postawa kobiety pozwoliła spłoszyć mężczyznę, który ostatecznie wybiegł ze sklepu w nieznanym kierunku.

  Niezwłocznie wykonane czynności przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego pozwoliły ustalić personalia sprawcy, który został zatrzymany. Okazał się nim 34-letni pilanin. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju i przyznał się do popełnionego czynu.

  Zachowanie ekspedientki skutecznie udaremniło przestępcze zamiary mężczyzny. Należy jednak w takich okolicznościach przede wszystkim kierować się własnym bezpieczeństwem ponieważ w starciu z nieznanym i agresywnym sprawcą podobna sytuacja może zakończyć się bardziej dramatycznie.

  Kodeks Karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

  sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile