Odwiedzili Izbę Pamięci WOSS | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Odwiedzili Izbę Pamięci WOSS

  Z okazji niedawno przypadającego Narodowego Święta Niepodległości grupa wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile wraz z wychowawcą p. Kamilą Cichoracką – Banasik udali się z wycieczką do Izby Pamięci po Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile.

  Lekcję historii ciekawie i przystępnie poprowadził płk Wiesław Andrzejewski. Uczniowie dowiedzieli się z czego składał się strój pilota. Zobaczyli galerię mundurów i przyciągające zdjęcia przedstawiające m.in. czołgi, które brały udział w działaniach wojennych. Podziwiać można było piękne serie medali i proporczyków. Izba Pamięci wyposażona jest także w przedmioty żołnierskie codziennego użytku: torby, hełmy, menażki. Chłopcy dowiedzieli się jak prawidłowo należy zakładać maskę gazową i czym jest Alfabet Morse’a.

  Druga sala wystawowa przeniosła uczestników do czasów PRL-u. Wychowankowie zobaczyli jakimi zabawkami bawili się ich rodzice, zaobserwowali jak wyglądała tradycyjna waga sklepowa, telefon, w jakich młynkach mielono kawę, a nawet zetknęli się ze starym kinem. Podziwiać można było lampy naftowe, dawne radia i gramofon. Nie sposób wyliczyć wszystkie eksponaty oraz interesującym miejscu.

  Na zakończenie dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny. Wszyscy uczestnicy składają serdeczne podziękowania płk. Wiesławowi Andrzejewskiemu za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas i pasję, dzięki której mamy w Pile tak piękne miejsce… dostępne bezpłatnie.

  cck

  odwiedzili_izbe_pamieci10

  odwiedzili_izbe_pamieci13 odwiedzili_izbe_pamieci11 odwiedzili_izbe_pamieci12