Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie

W Spale zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie, czyli Mistrzostwa Polski kadetów. W turnieju wystąpił pilski zawodnik Sportów Walki Miłosz Bogucki.

Bogucki awans do finałowego turnieju wywalczył kilka miesięcy wcześniej. Najpierw w Poznaniu zwyciężył Mistrzostwa Wielkopolski, później na zawodach rozegranych w Pile zwyciężył w eliminacji strefowej rywalizując z zawodnikami Dolnego Śląska. Do finałowej rozgrywki w Spale awansowało 8 najlepszych zawodników w kraju w 13 kategoriach wagowych.

W ćwierćfinale podopieczny Przemysława Leńca spotkał się z Robertem Stasiokiem z Kleofasa 07 Katowice skutecznie punktując go na dystansie trzech rund mimo bardzo agresywnego stylu rywala. Tym samym pilanin znalazł się już w strefie medalowej gdzie w półfinale spotkał się z faworytem kategorii 70 kg Tobiaszem Zarzecznym ze Stalowej Woli.

Po bardzo dobrej pierwszej rundzie gdzie Bogucki zaskoczył presingiem Zarzecznego w drugiej to zawodnik ze Stalowej Woli przejął kontrolę nad pojedynkiem. Decydująca trzecia runda również minimalnie należała do Zarzecznego i ostatecznie sędziowie w stosunku głosów 4-1 właśnie jego wskazali jako zwycięzcę pojedynku. Mimo odpadnięcia z mistrzostw nasz zawodnik zebrał wiele braw i pochwał od kibiców znajdujących się na trybunach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale.

Tym samym Miłosz Bogucki został brązowym medalistą Mistrzostw Polski kadetów w boksie. Warto dodać, że jest to trzeci medal rangi mistrzowskiej Boguckiego w tym roku. Na co dzień jest zawodnikiem sekcji kickboxingu klubu Sporty Walki Piła i w tym roku został już Mistrzem kraju w formułach K1 i Low kick juniorów młodszych. Przed młodym zawodnikiem duże międzynarodowe wyzwania w tym roku. Wrzesień to start w Pucharze Świata na Węgrzech a w listopadzie najważniejszy występ w tym roku- Mistrzostwa Europy K1 w Czarnogórze!