Opozycja wystawi wspólne listy w wyborach samorządowych? Apel pilskiej Platformy Obywatelskiej | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Opozycja wystawi wspólne listy w wyborach samorządowych? Apel pilskiej Platformy Obywatelskiej

Lista kandydatów w wyborach samorządowych w 2018 wspólna dla całej opozycji? Jest na to szansa. Choć nie jest zanana ordynacja wyborcza i termin wyborów, to już dziś do współpracy w tworzeniu programu i list wyborczych zaprasza wszystkich chętnych Platforma Obywatelska.

6 października na konferencji prasowej Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce, szef Okręgu Pilskiego PO; Piotr Głowski, przewodniczący koła Platformy Obywatelskiej w Pile i Marian Martenka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie pilskim omówili temat „Razem dla samorządu – współpraca na rzecz miasta, powiatu i województwa”.

Jak mówią politycy Platformy Obywatelskiej, tylko wspólna lista, wspólni kandydaci, wspólna kampania mogą być właściwą odpowiedzią na politykę zapędów PiS. Dlatego w wyborach samorządowych, poprzedzających wybory parlamentarne, opozycja powinna pokazać jedność. Już dziś PO składa deklarację chęci współpracy ze wszystkimi, którym zależy na naszym mieście, naszym powiecie i naszym województwie samorządowym. PO chce w przyszłorocznych wyborach wystartować razem z innymi partiami opozycyjnymi, organizacjami pozarządowymi, jak i poszczególnymi obywatelami, mieszkańcami naszego terenu, którzy nie są zrzeszeni ani w partiach, ani w organizacjach, a chcą włączyć się w ruch na rzecz ratowania samorządności w Wielkopolsce i w Polsce.

- Trzy lata temu pokazaliśmy, że jako jedyna struktura, PO uzyskała sukces. Moglibyśmy na nadziei tego sukcesu, samodzielnie powtórzyć ten bardzo dobry wynik. Uważamy jednak, że samorząd jest nas wszystkich – niezależnie czy należymy do partii politycznych, czy tak jak większość mieszkańców naszego regionu nie należy do partii politycznych, jednak mają prawo decydować o swoim mieście, powiecie, tak samo jak ci, co do partii politycznej należą. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piły, powiatu pilskiego do nas, do wspólnego działania i startowania w wyborach samorządowych w przyszłym roku. Otwieramy nasze listy dla Państwa i wierzymy, że razem będziemy mogli służyć miastu Piła i powiatowi pilskiemu – mówi Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący PO w Wielkopolsce.

Już w poprzednich wyborach samorządowych, kandydaci z ramienia Platformy Obywatelskiej reprezentowali różne poglądy i pochodzili z różnych środowisk. Nawet obecnie część radnych, chociaż jest w klubie PO do samej partii nie należy.

- Startujemy jako partia polityczna, ale jak wspomniał pan Europoseł chcemy, aby to był ruch obywatelski, żeby na ten czas, kiedy mówimy o mieście nie szafować szyldami politycznymi, tylko tymi pomysłami, które mieszkańcom służą. Tak robimy drugą kadencję.  Przypomnę, że poprzednią kadencję wspólnie z PiS rządziliśmy w mieście. Dzisiaj wspierają nas osoby, które mają różne poglądy. Większość głosowań wygląda tak, że 100% osób głosuje za podejmowanymi uchwałami. Chcemy, aby tak zostało. Mamy zapytania od osób, które chcą pilnować wyborów w komisjach wyborczych, zdając sobie sprawę z różnych zagrożeń. Osoby, które chcą się zaangażować w kampanię wyborczą np. w komisjach wyborczych, również zapraszamy. Nie można stać obok. Liczymy na Państwa udział i współpracę - dodaje Piotr Głowski, przewodniczący koła Platformy Obywatelskiej w Pile, prezydent Piły.

Politycy PO nie chcą rozmawiać jeszcze o programie i o personaliach. To wszystko będzie ustalone, gdy znajdą się osoby, które pozytywnie odpowiedzą na zaproponowany apel o wspólne listy w wyborach samorządowych.

(SE)

opozycja_wystawi00

opozycja_wystawi03 opozycja_wystawi01 opozycja_wystawi02