Ostatnie dni zgłoszeń projektów społecznych do programu grantowego „Decydujesz, pomagamy! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Ostatnie dni zgłoszeń projektów społecznych do programu grantowego „Decydujesz, pomagamy!

Aktywni mieszkańcy i organizacje społeczne województwa wielkopolskiego jeszcze przez kilka dni mają szansę na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej sumie 1 125 000 złotych.

„Decydujesz, pomagamy” to program, wspierający lokalne społeczności poprzez finansowanie inicjatyw na rzecz otoczenia. Od 2016 roku w województwie wielkopolskim w ramach programu mieszkańcy zrealizowali 38 projektów społecznych, na które otrzymali od Tesco i Fundacji Tesco łącznie 190 000 złotych. Aktywni mieszkańcy mają jeszcze kilka dni na zgłoszenie pomysłów do IV edycji programu. W każdym z mikroregionów grantami w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych narodzone zostaną najciekawsze inicjatywy. Formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie wwww.tesco.pl/pomagamy aktywny będzie do 30 marca 2018 roku.

Wszystko w Waszych rękach!

- Różne miejscowości, różni ludzi, różne potrzeby – w programie Polska podzielona została na 125 mikroregionów. W każdym z nich występują inne potrzeby społeczne. Program „Decydujesz, pomagamy” pozwala mieszkańcom wziąć sprawy w swoje ręce i czynić otoczenie takim, jakiego potrzebują – opowiada Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, partnera merytorycznego programu.

Mieszkańcy mikroregionów mają szansę na realizację własnych projektów. Mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, jury wybierze po trzy projekty, które przejdą do otwartego głosowania klientów Tesco. W praktyce każda organizacja, która dojdzie do etapu głosowania zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi czy grant wynosił będzie 5000, 3000 czy 1000 złotych.

Dotychczas Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując 2,15 mln złotych organizacjom społecznym.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

A.M.

ostatnie_dni_zgloszen00

FINAL_LOGO ostatnie_dni_zgloszen01