Ostrzegał kolegę, że kradzież nie jest dobrym pomysłem! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Ostrzegał kolegę, że kradzież nie jest dobrym pomysłem!

  Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej odzyskali dwa specjalistyczne tablety o wartości 8 tys. złotych. Mężczyźni mający związek ze sprawą zostali zatrzymani, a urządzenia wróciły do właściciela. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Jak ustalili zajmujący się sprawą śledczy, do zdarzenia doszło 19 czerwca br., kiedy pracownik lokalnego przedsiębiorstwa przekładał rzeczy pomiędzy samochodami służbowymi na parkingu osiedlowym. W pewnym momencie nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę i zabrał torbę, w której znajdowały się dwa tablety. Urządzenia, służące m.in. do specjalistycznych odczytów radiowych wyceniono na kwotę 8 tys. złotych.

  Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Śledczy ustalili, że w kradzież zamieszana jest nie tylko jedna osoba. Ostatecznie dwóch amatorów cudzego mienia wpadło w ręce pilskich kryminalnych 22 czerwca br. na terenie Piły.

  Jeden z zatrzymanych wyjaśnił policjantom, że ostrzegał swojego kolegę, żeby nie korzystał z okazji jaka się nadarzyła, bo może to się źle dla nich skończyć. Gdyby 21-latek posłuchał tej rady nie usłyszał by zarzutu kradzieży, za który teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradzione przedmioty zostały odzyskane i trafiły do właściciela.

  mł. asp. Jędrzej Panglisz
  KPP w Pile

  ostrzegal_kolege

  ostrzegal_kolege_02