Paliła się chlewnia w Chlebnie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Paliła się chlewnia w Chlebnie

  12 sierpnia 2019 roku przed godziną 1400, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości Chlebno gm. Łobżenica. Do zdarzenia zadysponowano strażaków z najbliższych jednostek OSP, a także z jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Pile i Złotowie.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się część budynku chlewni, płomieniami objęty był dach. Z chlewni ewakuowano około 200 sztuk trzody chlewnej (nie odnotowano żadnych strat w zwierzętach).

  Działania zastępów straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na podaniu 4 prądów gaśniczych na pożar. Po opanowaniu ognia przystąpiono do sukcesywnego usuwani słomy z poddasza chlewni na zewnątrz i dogaszaniu jej. Na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna KP PSP w Pile. W wyniku pożaru nie odnotowano osób poszkodowanych.

  W działaniach gaśniczych trwających blisko 6 godzin, udział brało 57 strażaków i 16 pojazdów w tym również z powiatu złotowskiego.

  Opracowanie: mł. kpt. Jacek Michalski, JRG 1 Piła
  Zdjęcia: asp. Krzysztof Stefen, KP PSP Piła

  paliła_sie_chlewnia

  paliła_sie_chlewnia_02 paliła_sie_chlewnia_03 paliła_sie_chlewnia_04