Piasek, koce, woda – czego więcej potrzeba, by poczuć lato? Sezon letnich wypadów nad wodę rozpoczęty. | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Piasek, koce, woda – czego więcej potrzeba, by poczuć lato? Sezon letnich wypadów nad wodę rozpoczęty.

Upały nie odpuszczają, a wakacje coraz bliżej. Jedną z lepszych metod na chwilowe ochłodzenie jest kąpiel w jeziorze.  Od 15 czerwca pilanie i goście mają do dyspozycji dwa Ośrodki Turystyczno-Wypoczynkowe – „Płotki” i „Piaszczyste”, na których bezpieczeństwa pilnują ratownicy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

- Od 15 czerwca od  9.00 do 17.00  i od 1 lipca od  9.00 do 19.00 będą czuwać nad bezpieczeństwem ratownicy. Oczywiście był problem z doborem kadry ratowniczej – mniej ludzi szkoli się w tym zakresie, ale na szczęście z tym problemem sobie poradziliśmy i liczba ratowników jest odpowiednia. Jak Państwo zauważą zmieniliśmy układ pomostów –połączyliśmy je w taki kwadrat, aby tam mogły kąpać się dzieci. Będzie tam cieplejsza woda w tym akwenie, a to sprawi, że będzie bezpieczniej. Także na nasze obydwa ośrodki dowieźliśmy 800 ton piasku z tego 500 ton na Płotki by polepszyć komfort wypoczywających. Ponadto na Płotkach mamy trzy punkty gastronomiczne – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR Piła. - Od lat popularnością, dużym zainteresowaniem nie tylko osób z kraju, ale też z zagranicy cieszą się domki na Płotkach. Mamy dobre oceny gości na portalu Booking.com i przy tej okazji informuję osoby, które chcą wynająć domek na wakacje, że teraz jest ostatnia chwila na rezerwację. Serdecznie zapraszam do korzystania z naszej miejskiej oferty i życzę dobrej pogody podczas wypoczynku – puentuje Kubicki.

Ponadto na Płotkach można wypożyczyć rowery wodne, znajduje się również boisko plażowe, plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu. Dzięki różnorodności gatunków ryb żyjących w jeziorze i I klasie czystości wody, Płotki to doskonałe miejsce do nurkowania. Tu z pomocną dłonią i ciekawą ofertą wychodzi m.in. Akademia Nurkowania Longimanus Radosława Maciejewskiego.

Od 20 czerwca Miejski Zakład Komunikacji uruchamia na Płotki specjalną linię „P” z Placu Zwycięstwa. Na dwa miejskie kąpieliska można także dostać się bezpiecznie ścieżkami rowerowymi.

Sebastian Daukszewicz

piasek_koce_woda1_01

piasek_koce_woda1_12 piasek_koce_woda1_02 piasek_koce_woda1_03 piasek_koce_woda1_04 piasek_koce_woda1_05 piasek_koce_woda1_06 piasek_koce_woda1_07 piasek_koce_woda1_08 piasek_koce_woda1_09 piasek_koce_woda1_10 piasek_koce_woda1_11