Pierwszy tegoroczny numer Tętna Regionu już na Was Czeka! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pierwszy tegoroczny numer Tętna Regionu już na Was Czeka!

ikona

No i mamy nowy rok 2019. Styczeń, który przed laty kojarzył się ze śniegiem i mrozem, w tym roku przypomina dżdżystą szaro-burą jesień. No cóż klimat płata nam przedziwne figle. Ale podobno to człowiek ma na ten fakt przemożny wpływ, poprzez swoją działalność. A jak nie widać zimowych walorów, za oknem plucha, że żal psa wypędzić z domu, tym bardziej warto zatopić się w lekturze kolejnego wydania waszej gazety. Tradycyjnie każdy wyszuka w nim coś odpowiedniego dla siebie. Zapraszamy do  lektury, obiecując, że nikt z Was nie będzie się nudził.

W styczniowym wydaniu:

- Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

- w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,

- kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.

- zajmująca publicystyka i wiele więcej!

Rekomendujemy:

- „Odnowi oblicze ziemi”. III Orszak Trzech Króli w Pile
6 stycznia Piła ponownie przywitała Mędrców ze Wschodu. W trzecim miejskim Orszaku Trzech Króli udział wzięły setki mieszkańców.
str. 16 i 17

- Mobbing w pilskim starostwie. Komarowski jego autorem. PRAWDA, CZY FAŁSZ?  
Mobbing, czyli prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie, stosowanie przemocy psychicznej wobec podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy. Lub też mobbing to obraźliwe zachowanie poprzez mściwe, okrutne, złośliwe lub upokarzające usiłowanie zaszkodzenia jednostce lub grupie pracowników. Właśnie tego rodzaju zachowania Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego, wobec pracowników starostwa w Pile, dotyczył list bez sygnatury, który w październiku ubiegłego roku trafił do pilskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy oraz do pilskich mediów. Czy urzędnicy pilskiego oddziału PIP zrobili coś w celu wyjaśnienia tej drażliwej sprawy, zapytałem Jędrzeja Czarnego, kierownika pilskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy.
str. 12

- Chcę wygrywać z uśmiechem na twarzy i dawać radość kibicom oraz działaczom
Wychowanka pilskiej Polonii Patryka Dolnego nie trzeba przedstawiać kibicom żużla. Skromny, cieszący się sympatią kibiców żużlowiec po dwóch latach jazdy w klubie z Ostrowa, postanowił wrócić do Piły, aby w sezonie 2019 reprezentować barwy Polonii na drugoligowych torach. Zapraszamy do wywiadu z Patrykiem, który odpowiedział na kilka. pytań.
str. 28

- Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, pod zmienionym tytułem: „Prezydent odpowiada”.  
str. 9

- PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek w styczniowym odcinku tej niezbędnej rubryki, radzi co można zrobić, gdy nie jesteśmy zadowoleni z balu sylwestrowego. Pani mecenas zatytułowała ten odcinek „NIEUDANY BAL SYLWESTROWY” i podpowiada czy można odzyskać choć część pieniędzy wydanych na tę rozrywkę. Chcecie poznać szczegóły, zatem zagłębcie się lekturze. Przy okazji przypominamy, że pani Agnieszka Przeworek czeka na kolejne pytania od państwa.
str. 9

- REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!
W styczniowym wydaniu pochyliliśmy się nad chochlikową zmianą patrona Parku Miejskiego w Pile. Przez kilka miesięcy wszyscy którzy korzystali z planu miasta Piły, przecierali oczy ze zdumienia, widząc, że patronem parku jest… No właśnie, jeżeli chcecie dowiedzieć się czyje imię nosił Park Miejski w Pile, na mapach Google,  koniecznie zmierzcie się z lekturą styczniowej REAKCJI.

- Pod Lupą – Pierwsze w tym roku wydanie Pod Lupą, zatytułowałem PUSTOGŁOWI, czyli mający zbyt mało mózgu… w mózgu! Co kryje się pod tym zagadkowym (a może nie!) tytułem? Musicie Państwo dociec samodzielnie… dokładnie zagłębiając się w treści styczniowego odcinka.

GORĄCO POLECAMY!!!
- stałe kąciki porad
- lawinę konkursów z gradem cennych nagród
- i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zachęcam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny