Piła. 32 000 złotych dla KS Sporty Walki

Szkolenie dzieci i młodzieży w boksie olimpijskim i kick boxingu to zadanie, którego na co dzień podejmuje się klub sportowy Sporty Walki Piła. Z powodzeniem obie sekcje startują we współzawodnictwie sportowym od 2017 roku, a zawodnicy odnoszą spektakularne sukcesy. Wspieramy działania klubu, w tym roku przeznaczając na zajęcia dotację wysokości 32 000 złotych. Umowa, która pozwoli przekazać nam środki finansowe, została podpisana pod koniec lutego.

W ramach zadania wspieranego przez gminę zaplanowano szkolenie dzieci i młodzieży w przedziałach wiekowych 5-14 lat i 15-23 lata. Zajęcia będą odbywały się kilka razy w tygodniu. Klub zakłada także cykl startów w wydarzeniach na terenie całego kraju, będą to zarówno turnieje dla początkujących tzw. pierwsze kroki, ale także zawody rangi Mistrzostw i Pucharu Polski.

– Rok 2023 to czas, w którym założyliśmy sobie utworzenie kolejnych grup dla dzieci i młodzieży. Z roku na rok zwłaszcza tych najmłodszych adeptów w naszym klubie przybywa i nadal chcemy utrzymać ten trend – takie są plany KS Sporty Walki.

W 2022 roku klub zdobył 30 punktów we współzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży. Drużynowo sekcja kickboxingu została Mistrzem Polski w K1, a sekcja bokserska najlepszym klubem Mistrzostw Wielkopolski. Zawodnicy zdobyli aż 15 medali rangi Mistrzostw Polski, Miłosz Bogucki zdobył 1 złoty medal Mistrzostw Świata juniorów w kickboxingu, Julianną Rutkowska zdobyła 1 medal Mistrzostw Europy juniorek w boksie, a Xavier Rzeszut zdobył 1 złoty medal pucharu Świata w kickboxingu juniorów młodszych. Młodzi zawodnicy z sukcesami rywalizowali w turniejach regionalnych na terenie całego kraju.