Piła. 45 000 złotych dla Akademii Siatkówki Braci Lach | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. 45 000 złotych dla Akademii Siatkówki Braci Lach

  „Każdy Mistrz zaczynał od podstaw” to motto przyświecające Akademii Siatkówki Braci Lach, działającej w naszym mieście od 12 lat. Każdego dnia trenerzy ASBL przekazują swoim podopiecznym najważniejsze sportowe wartości i spełnia kolejne siatkarskie marzenia młodych ludzi. Prowadzone przez klub szkolenie dzieci i młodzieży wpieramy dotacją wysokości 45 000 złotych.

  Zajęcia, które dofinansowujemy skierowane są do dziewczynek w wieku od 5 do 15 roku życia, które trenują w grupach podzielonych według czterech kategorii wiekowych. Celem treningów jest wszechstronne rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej zawodniczek i wdrażanie dzieci do działania w zespole. Dla najmłodszych w trakcie zajęć prowadzone są gry i zabawy przygotowujące do gry w mini piłkę siatkową, później dochodzą przyjęcia i podania piłki, atakowanie i zagrywki a także nauka techniki poruszania się po boisku. Na tym etapie trenerzy skupiają się na kształtowaniu techniki i taktyki piłki siatkowej co jest podstawą do osiągania sukcesów sportowych na dalszym etapie rozwoju.

  Warto dodać, że ruszyły zapisy do 1 Klas Sportowych o profilu siatkarskim w Szkole Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich, Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi i Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka. Zajęcia piłki siatkowej w tych klasach będą odbywały się pod okiem trenerów z Akademii Siatkarskiej Braci Lach i Klubu Siatkarskiego Piła.

  UM Piły

  pila_45000_zl

  pila_45000_zl_02 pila_45000_zl_03