PIŁA. Budowa skateplazy trwa | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  PIŁA. Budowa skateplazy trwa

  Pomimo epidemii koronawirusa Urząd Miasta realizuje szereg inwestycji. W zdecydowanej większości ich realizacja jest możliwa dzięki funduszom zewnętrznym. Jedną z nich jest zadanie pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej w Pile – tereny nadrzeczne rzeki Gwdy i północna część wyspy miejskiej.” Etapy związane z przebudową wyspy miejskiej i zainstalowaniem mostu są już na ukończeniu, a prace po drugiej stronie rzeki nabierają już kształtu.

  Zgodnie z założeniami projektu tereny nadrzeczne w rejonie ul. Dąbrowskiego pełnić będą nowe funkcje. Powstaje tam skateplaza z torem rolkowym, boiska sportowe do gry w siatkówkę i koszykówkę. Dla amatorów sportów siłowych realizowane jest miejsce do uprawiania kalisteniki. Całość zostanie połączona atrakcyjnym układem komunikacji dla pieszych, rowerzystów, biegaczy. Powstanie również system oświetlenia  i monitoringu. Zakończenie realizacji projektu przewidziane jest na drugą połowę 2021 roku.

  Realizacja projektu pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej w Pile – tereny nadrzeczne rzeki Gwdy i północna część wyspy miejskiej” jest dofinansowana środkami Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w wysokości 14 404 057,20 zł.

  https://www.facebook.com/miastopila/videos/709451789861847/

  UM Piły

  budowa_skateplazy1_01

  budowa_skateplazy1_09 budowa_skateplazy1_02 budowa_skateplazy1_03 budowa_skateplazy1_04 budowa_skateplazy1_05 budowa_skateplazy1_06 budowa_skateplazy1_07 budowa_skateplazy1_08