Piła. Dbajmy o wspólne dobro… | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Dbajmy o wspólne dobro…

  Coraz częściej widzimy skutki zniszczeń, jakich dokonują wandale. Takie zdarzenia mają miejsce zarówno na ulicach, cmentarzach, w parkach i innych terenach służących wypoczynkowi. Niemal każdego dnia dewastowana jest nasza wspólna przestrzeń. Nie bądźmy obojętni, reagujmy.

  W ostatnim czasie zdewastowano tereny rekreacyjne na Zielonej Dolinie, ukradziono worek treningowy z siłowni na Jadwiżynie, urwano element bramownicy stojącej przy moście im. Bolesława Krzywoustego, kolejnym celem wandalizmu były tablice informacyjne na cmentarzu, o których informowaliśmy w ostatnim czasie.

  - Czasami możliwe jest ujęcie sprawcy, tak jak to stało się rok temu, gdy zatrzymano graficiarza niszczącego Park na Wyspie. Jednak często jesteśmy zdani wyłącznie na Państwa czujność i informacje do odpowiednich służb o kolejnych tego typu ekscesach – apeluje Zarząd Dróg i Zieleni.
   
  Pamiętajmy, że takie zniszczenia to uszczerbek w publicznym budżecie. Zniszczone mienie wymaga naprawy czy wymiany, a więc nakładu środków finansowych, które mogłyby być wydane na realizacje innych zadań odpowiadających potrzebom mieszkańców. Czasem zniszczenia to nie tylko kwestia estetyki czy ograniczenia dostęp do rozrywki, ale także kwestia bezpieczeństwa.

  źródło, zdjęcia: Zarząd Dróg i Zieleni
  grafika: UM Piła

  dbajmy_o_wspolne1_01

  dbajmy_o_wspolne1_03 dbajmy_o_wspolne1_02