Piła dołącza do akcji „Obywatele w obronie Konstytucji”! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła dołącza do akcji „Obywatele w obronie Konstytucji”!

  29 marca konferencją prasową .Nowoczesna zainaugurowała w naszym regionie ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod petycją „Obywatele w obronie Konstytucji”. Jest ona wynikiem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca, stwierdzającego nieważność „ustawy naprawczej”.

  W konferencji wzięli udział członkowie okręgowych i lokalnych struktur partii w województwie wielkopolskim, na czele z Wiceprzewodniczącym partii .Nowoczesna Ryszarda Petru w Wielkopolsce – Bartoszem Adaszewskim.

  - Dziś również w Pile rozpoczęliśmy ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod petycją „Obywatele w obronie Konstytucji”, w której domagamy się przede wszystkim opublikowania ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego stwierdzenia niezgodności ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z konstytucją. Domagamy się też respektowania wyroku w zakresie wyboru trzech sędziów TK, którzy zostali wybrani zgodnie z obowiązującym prawem. Domagamy się przywrócenia ładu konstytucyjnego, przestrzegania tej najważniejszej ustawy w Polsce - mówi Bartosz Adaszewski, wiceprzewodniczący Wielkopolskiego Zarządu Nowoczesnej.

  Podpisy członkowie Nowoczesnej będą zbierać codziennie w różnych miejscach Piły. Na konferencji prasowej było ich trzech, ale jak zapowiada niedawny kandydat na posła, Bartosz Adaszewski, pojawi się ich w kolejnych dniach dużo więcej. Koordynator okręgu pilskiego .Nowoczesnej zapowiedział również – licząc na wspólne inicjatywy – współpracę partii z Komitetem Obrony Demokracji w Pile, oraz poinformował, że Nowoczesna ma już kandydata na prezydenta Miasta Piły. Kto nim jest? Tego nie chciał jeszcze zdradzić. Wiadomo, że jest to przedsiębiorca z Piły.

  (SE)

  pila_dolacza_do_akcji00

  pila_dolacza_do_akcji04 pila_dolacza_do_akcji01 pila_dolacza_do_akcji02 pila_dolacza_do_akcji03