Piła. Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

  kolejny_nietrzezwy

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Piły rozpoczęli nowy tydzień pracy od zatrzymania pijanego kierowcy. 47-latek jadąc przez rondo nie ustąpił pierwszeństwa, uderzył w inny pojazd i dachował. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Na szczęście żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 1 lutego przed godziną 6:00 przy al. Wojska Polskiego w Pile. Dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o dachowania pojazdu. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że 47-letni kierujący volkswagenem transporterem jadąc z ul. Koszalińskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w kierującego fordem. W wyniku zderzenia pojazdów bus dachował. Na szczęście 23-latek z forda oraz prowadzący volkswagena nie odnieśli żadnych obrażeń.

  Policjanci pracujący na miejscu przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowców. Okazało się, że 47-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany.

  Za popełnione przestępstwo pijany kierowca odpowie przed sądem.

  mł. asp. Jędrzej Panglisz
  KPP w Pile