Piła. Kręć kilometry dla Piły. Weź udział w konkursie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Kręć kilometry dla Piły. Weź udział w konkursie

  Miasto Piła dzięki aplikacji „Aktywne miasta” zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. To dla takich osób jest nowy konkurs, którego celem jest zachęcenie pracowników firm z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Piły oraz uczniów szkół i studentów do regularnych podróży „do” i „z” pracy czy szkoły rowerem, propagowanie aktywnego trybu życia, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei Smart City. Konkurs rusza 16 maja. Uczestnicy z największą liczbą punktów otrzymają nagrody.

  - Budujemy drogi rowerowe nie tylko na terenie miasta, ale również z sąsiednimi gminami – Kaczory, Szydłowo, w planach mamy również Ujście. W najbliższym czasie chcielibyśmy zachęcać do takiego aktywnego przejścia na system komunikacji lokalnej, bardziej ekologicznej niż samochód. Dzisiaj kluczem jest rower – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. - Dla osób, które w najbliższym czasie będą poruszać się rowerem mamy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami jak hulajnogi elektryczne, rowery – dodaje Piotr Głowski.

  W konkursie „Rowerem do pracy” i „Rowerem do szkoły/na uczelnię” mogą uczestniczyć pracownicy firm z siedzibą i/lub oddziałami na terenie miasta Piły oraz uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczelni wyższych. W grze można rywalizować indywidualnie i grupowo.

  - Rywalizacja w tych konkursach będzie w aplikacji „Aktywne miasta”. Wystarczy dołączyć w niej do kategorii rowerem do pracy lub do kategorii rowerem do szkoły i na uczelnię. Nagrodzimy tych, którzy już aktywnie uprawiają sport i zapisują wyniki w aplikacji, ale też chcemy zachęcić nowe osoby, aby przesiadały się na rowery – mówi Bartosz Mirowski z UM Piły.

  System przydzielania punktów jest następujący: a) za każdy przejazd do pracy i z pracy lub szkoły czy uczelni uczestnik otrzyma 50 punktów, za każdy kilometr przejechany rowerem 1 punkt, b) suma punktów w okresie trwania konkursu określi ranking danego uczestnika na liście rankingowej konkursu, c) każdy z uczestników konkursu, który odbędzie min. osiem przejazdów rowerowych do/z pracy w danym tygodniu, nabywa prawo do „czterodniowej premii za aktywność” w wysokości 250 punktów. Premia punktowa będzie doliczana w kolejnym tygodniu,

  Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:  dla osób dorosłych prowadzących aktywność zawodową na terenie miasta Piły oraz  uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów pilskich uczelni wyższych.

  Zgłoszenie uczestnika musi zawierać nazwę/adres szkoły/uczelni, do której uczestnik uczęszcza i oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem konkursu i zgodzie na przetwarzanie danych osobowych przez Urząd Miasta Piły, w celu prawidłowego przeprowadzenia konkursu. Zgłoszenie należy przesłać na adres: konkursrowerowy@um.pila.pl

  24 czerwca 2022 r. zakończenie rywalizacji dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów,  31 lipca 2022 r. zakończenie rywalizacji dla osób czynnych zawodowo, dojeżdżających do pracy. We wszystkich kategoriach Organizator przewiduje przyznanie nagród dla trzech pierwszych uczestników konkursu z najwyższą liczbą punktów rankingowych w każdej kategorii:  osoby dorosłe pracujące (rower miejski, sakwa rowerowa, kask rowerowy) oraz  uczniowie, studenci (hulajnoga elektryczna, sakwa rowerowa, kask rowerowy).

  Aktywne Miasta. Można to zrobić korzystając m.in. z poniższych linków:
  •    https://apple.co/3vUt28m  (App Store)
  •    https://bit.ly/3lTSkyR (Google Play)

  Instrukcja obsługi aplikacji znajduje się na stronie www.aktywne.miasta.pl

  Aplikacja to narzędzie przydatne właściwie dla każdego, kto uprawia sport. Mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie.

  Zachęcamy do udziału w konkursie

  Sebastian Daukszewicz

  67 piła kreć kilometry001

  67 piła kreć kilometry005 67 piła kreć kilometry002 67 piła kreć kilometry003 67 piła kreć kilometry004