Piła. Kryminalna Gra Miejska | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Kryminalna Gra Miejska

  pila_kryminalna_gra
  Kryminalna Piła 2019 tuż, tuż. W tegorocznej edycji, w nowej odsłonie, otwartej dla wszystkich Kryminalna Gra Miejska. Czas i miejsce Gry: 06.04.2019 r. w godzinach 10:00-14:00, miejsce – Piła – miasto. Zasady są proste.

  W grze udział mogą wziąć wyłącznie grupy (min. 3 osoby, maks. 4osoby).

  W każdej grupie musi być co najmniej jedna osoba pełnoletnia, a jednocześnie w każdej grupie nie może być więcej niż 2 osoby pełnoletnie.

  Dla każdego zespołu przewidziane są dedykowane materiały marketingowe.

  W grze może wziąć udział maksymalnie 48 osób, w maksymalnie 12 grupach.

  Sposób zgłoszenia: należy wysłać maila pod adres gra@kryminalnapila.pl – w tytule należy wpisać „Gra – zapisy”, w treści podając dane uczestników  (imię i nazwisko), nazwę zespołu oraz numer telefonu kontaktowego do  pełnoletniego uczestnika.

  Warunkiem potwierdzenia zgłoszenia jest dokonanie opłaty startowej dla grupy w wysokości 10 zł na podany w mailu zwrotnym numer konta bankowego Regionalnego Centrum Kultury z tytułem  wpłaty „Gra Miejska”.

  Rekrutacja główna rozpocznie się dnia 25.03.2019 r. a zakończy  01.04.2019 r. lub po wyczerpaniu limitu miejsc (co zostanie publicznie  podane do wiadomości na stronie internetowej Gry:  http://gra.kryminalnapila.pl).

  Idea: gra miejska jest zabawą o detektywistycznym charakterze. Uczestnicy gry w poszczególnych grupach wcielają się w policyjnych śledczych, poszukując sprawców przestępstwa.  Na trasie gry zapoznają się z poszlakami i metodą dedukcji, starają się rozwiązać zagadki, uzyskując przy tym wymagane informacje.

  Ostatecznym celem Gry jest w jak najszybszym czasie odpowiedzenie na 7 złotych pytań kryminalistyki, pozwalających rozwiązać kompleksowo kryminalną sprawę.

  Informacja o zapisach znajduje się na stronie:  http://gra.kryminalnapila.pl/zapisy/

  Regulamin znajduje się zaś na stronie: http://gra.kryminalnapila.pl/regulamin-gry-kryminalnej/

  W roku 2019 autorem oryginalnego scenariusza Kryminalnej Gry Miejskiej, realizowanej podczas VII Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”, jest wielkopolska autorka Joanna Opiat-Bojarska. Uznana autorka powieści kryminalnych. Dociekliwa i bezkompromisowa. Nie boi się niewygodnych tematów. W pisaniu stawia na realizm, emocje i matematyczną precyzję. Znudziły ją opowieści o dobrych policjantach i złych zabójcach, dlatego znalazła sposób na wniknięcie w struktury policji. Teraz o układach może powiedzieć wszystko. Poznała historie, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Część z nich opisała. Kolejny tom „Kryształowych” ukaże się w maju.

  Leszek Koźmiński
  http://www.blog.kryminalnapila.pl
  http://www.kryminalnapila.pl