PIŁA. Kultura przez duże „K” pojawiła się na podwórkach… czyli „Operetki na wynos” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

PIŁA. Kultura przez duże „K” pojawiła się na podwórkach… czyli „Operetki na wynos”

Za nami trzy pierwsze koncerty „Operetki na wynos”. W kulturalnej uczcie uczestniczyli pilanie ze Śródmieścia, Podlasia i Motylewa, a także z Górnego i Koszyc.

- Mamy za sobą trzy koncerty na pilskich osiedlach z cyklu „Operetka na wynos”. Taka formuła spotkań muzycznych być może niektórych zaskoczyła ale artyści zostali bardzo serdecznie i entuzjastycznie przyjęci. Każde miejsce było znakomitą sceną – relacjonują organizatorzy.

- Świetny pomysł,  kultura wysoka wychodzi do ludzi, brawo. W dobie dzisiejszej „dziwnej” rzeczywistości, tylko wydarzenia artystyczne mogą nam dodać koloru i nadziei na lepsze jutro – komentuje pilanka uczestnicząca w jednym z koncertów.

Warte podkreślenia jest, że koncerty – na które składają się utwory największych twórców operetkowych oraz najsłynniejsze szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej – przygotowali wspólnie: Operetka Wrocławska, Regionalne Centrum Kultury w Pile i Urząd Miasta Piły.

red
Fot. RCK w Pile

kultura_przez_duze_k1_01

kultura_przez_duze_k1_17 kultura_przez_duze_k1_02 kultura_przez_duze_k1_03 kultura_przez_duze_k1_04 kultura_przez_duze_k1_05 kultura_przez_duze_k1_06 kultura_przez_duze_k1_07 kultura_przez_duze_k1_08 kultura_przez_duze_k1_09 kultura_przez_duze_k1_10 kultura_przez_duze_k1_11 kultura_przez_duze_k1_12 kultura_przez_duze_k1_13 kultura_przez_duze_k1_14 kultura_przez_duze_k1_15 kultura_przez_duze_k1_16