Piła. Mikołajki i Święta w Schronisku. Otwórzmy serca dla czworonogów | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Mikołajki i Święta w Schronisku. Otwórzmy serca dla czworonogów

  Każdego roku przed świętami wzrasta liczba pytań o to, co podarować zwierzętom przebywającym w Schronisku. Lista potrzeb zawsze jest spora – ale z doświadczeń z lat ubiegłych wynika, że i w tym roku pod choinką każdy zwierzak znajdzie coś dla siebie.

  Pracownicy pilskiego schroniska informują, że chętnie odpowiedzą na każde pytanie dotyczące pomocy zwierzętom. Warto jednak zapytać przed zbiórką w szkole czy w zakładzie pracy, co aktualnie jest potrzebne. To samo dotyczy karmy dla zwierząt. Nie każda nadaje się do zbiorowego żywienia dziesiątek psów.

  - Karmimy nasze zwierzęta specjalnym/określonym rodzajem karmy, która ze względu na liczbę zwierząt przebywających w jednym miejscu daje im odpowiednią odporność i nie naraża na problemy gastryczne – wyjaśnia Alicja Dorsch, prezes Schroniska „Miluszków”.  Dlatego tak ważne jest, aby zwierzęta w schronisku karmione były tym samym, dobrze zbilansowanym pokarmem. Karmy, których zawsze potrzebujemy to karmy specjalistyczne. Osoby, które chciałyby kupić taką karmę mogą się do nas zgłosić, wtedy podamy rodzaj i nazwę. W sprawie zakupu karmy można się z nami skontaktować pod numerem telefonu:  +48 500 805 362 lub mailem: biuro@schronisko.pila.pl

  Aktualne potrzeby Schroniska to płyty OSB, impregnaty, szybkoschnące farby do drewna (najlepiej biała plus kolorowe barwniki), podkłady higieniczne 60/90, zabawki dla psów i kotów oraz smaczki dobrej jakości, czyli z wysoką zawartością mięsa.  Potrzebne są też obroże, szelki i długie smycze dla średnich i dużych psów. – Przyda się nam także żwirek bentonitowy dla kotów, który wykorzystujemy w sporych ilościach – mówi A. Dorsch.

  Jak zapewniają pracownicy Schroniska darczyńcy zgłaszają się do „Miluszkowa” przez cały rok. Okres przedświąteczny zawsze jest jednak wyjątkowy.

  - Bardzo się cieszymy z każdej formy wsparcia. Dziękujemy za to, że przez cały rok przychodzą do nas dzieci, pary młode, czy seniorzy i przekazują efekty swoich zbiórek czy kiszonkowe ze skarbonki – dodaje A. Dorsch. To dla nas zawsze miłe gesty, z których najbardziej cieszą się nasi podopieczni.

  Obecnie w Schronisku przebywa 172 psy i 95 kotów. Od początku roku adoptowano 260 zwierząt. ( 164 psy i 96 kotów). Informacje na temat wsparcia i adopcji uzyskać można przez Facebooka, maila: adopcje@schronisko.pila.pl jak i telefonicznie  +48 500 805 362.

  UM Piły

  mikolajki_i_swieta1_01

  mikolajki_i_swieta1_04 mikolajki_i_swieta1_02 mikolajki_i_swieta1_03