Piła na targach w AIM w Dubaju | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Piła na targach w AIM w Dubaju

Dziesięć wielkopolskich gmin miało okazję promować się wspólnie podczas Annual Investment Meeting w Dubaju. Podczas targów Piłę reprezentowała Beata Dudzińska, zastępca prezydenta miasta. Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nasz udział odbywał się w ramach projektu pozakonkursowego „Gospodarna Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W trakcie targów nasze miasto zostało przedstawione z różnych perspektyw – gospodarczej, edukacyjnej, naukowej oraz kulturalnej, ale także wspomniano o wypoczynku w Pile czy planach na rozwój w najbliższym czasie. Przedstawiono innym uczestnikom rozwój przemysłu w Pile, strefy ekonomiczne i przemysłowe, centra biznesowe, uniwersytety i bazy naukowe. Zwrócono uwagę na opiekę zdrowotną i ofertę kulturalną miasta, dzięki której jesteśmy znani w całym kraju, a także miejsca umożliwiające spędzanie aktywnie czasu zarówno w ośrodkach sportowych, jak i na świeżym powietrzu w centrum miasta i na obrzeżach. Jednym z ważniejszych elementów pilskiej prezentacji było omówienie nowej inwestycji – Zielonych Wzgórz, które staną się nowoczesnym i ekologicznym osiedlem mieszkaniowym.

Beata Dudzińska na zaproszenie deweloperskiej firmy Diamond odwiedziła wykonane przez nich osiedla Sustainable City, którego ideą jest zastosowanie nowoczesnych technologii z ich wytwarzaniem na miejscu – na potrzeby funkcjonowania osiedla. W tej chwili prowadzone są rozmowy na temat ewentualnych możliwości współpracy w ramach Zielonych Wzgórz z wykorzystaniem technologii opartych na wodorze.

Wśród wielu spotkań do istotnych należało także przeprowadzone w siedzibie polskiego oddziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) z przedstawicielem odpowiadającym za koordynację wymiany informacji gospodarczych między krajami arabskimi, a Polską.

Annual Investment Meeting to wydarzenie skupiające światowej klasy naukowców, ekspertów i praktyków branży inwestycyjnej. W międzynarodowych spotkaniach Polska reprezentowana była przez gminy z dwóch województw – wielkopolskiego i małopolskiego. Delegacji z województwa wielkopolskiego przewodniczył Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego. Wśród reprezentujących gmin znalazły się obok Piły także: Gmina Miejska w Chodzieży, Miasto Konin, Gmina Września, Gmina Budzew, Gmina Śrem, Miasto Gniezno, Gmina Międzychód, Miasto Poznań oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Nasze stoiska były licznie odwiedzane przez potencjalnych inwestorów i przedstawicieli doradczych firm.

Prawdziwym zaskoczeniem podczas wizyty w Dubaju okazało się spotkanie z Łukaszem Burdziakiem – byłym reprezentantem Polski w akrobatyce sportowej w skokach na trampolinie. Swoją karierę rozpoczął w rodzinnym mieście Pile i tutaj również osiągał pierwsze sukcesy pracując pod okiem trenera Romana Rafińskiego. Obecnie jest trenerem personalnym, prowadzi zajęcia dla grup dziecięcych oraz inwestuje w nową fotograficzno-filmową pasję. W planach ma przyjazd do Piły, by w ramach warsztatów z młodzieżą podzielić się swoimi sposobami na zawodowy sukces.

***

Przedsięwzięcie zrealizowane w ramach projektu pozakonkursowego „Gospodarna Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.4: Internacjonalizacja gospodarki regionalnej, Poddziałanie 1.4.2: Promocja gospodarcza regionu.

Aleksandra Kramkowska
Biuro Prezydenta
Urząd Miasta Piły

pila-na-targach

pila-na-targach_02 pila-na-targach_03