Piła. O nowoczesnym spawaniu z najlepszymi z branży | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. O nowoczesnym spawaniu z najlepszymi z branży

  Tak określić można XII Seminarium Spawanie Metali – wymagania i nowe technologie, które odbyło się w Katedrze Inżynierii Mechanicznej Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.

  Seminarium to, jest już tradycją. To największe tego typu, wydarzenie branżowe w regionie. Każdego roku, w murach Uczelni gromadzą się najlepsze firmy z branży spawalniczej, aby wymienić doświadczenia, porozmawiać o najnowszych badaniach, ale przede wszystkim, aby podzielić się wiedzą ze studentami kierunków inżynierskich oraz uczniami szkół średnich.

  - Po roku pandemicznej przerwy, znowu mamy możliwość spotkać się w tak profesjonalnym gronie. Seminarium to doskonała okazja do skorzystania z wiedzy praktyków, porozmawiania o nowatorskich metodach spawania metali i systemach jakości w spawalnictwie. To tutaj mamy okazję zobaczyć najnowsze technologie spawalnicze i przekonać się samemu, jak działają najlepsze sprzęty w tej bardzo rozchwytywanej branży. – podkreślił Łukasz Fornal wykładowca z Katedry Inżynierii Mechanicznej ANS w Pile, współorganizator wydarzenia. - Przede wszystkim, chcemy uświadomić osoby, chcące związać się z kierunkami inżynierskimi, że stereotypowe myślenie o spawalnictwie jest błędne. To bardzo nowoczesna i wymagająca precyzji dziedzina, w której specjaliści są cały czas poszukiwani na rynku pracy. – dodaje.

  Po serii wykładów, uczestnicy mogli zapoznać się ze sprzętami takich firm jak: Abicor Binzel, Air Liquide, Esab Polska, Fronius, Hydro Trzcianka, Lincoln Electric, Messer Polska, Technika Spawalnicza, Termetal Piła, Weld System Complex I Merkle, Wroklech.

  Głównymi organizatorami XII Seminarium byli: Rada Regionalna Federacji SNT–NOT, Oddział SIMP w Pile, Oddziałowa Sekcja Spawalnicza SIMP, Koło SIMP przy ANS w Pile oraz Katedra Inżynierii Mechanicznej Akademii Nauk Stosowanych.

  Aleksandra Fabiszak
  Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile

  pila_o_nowoczesnym_spawaniu

  pila_o_nowoczesnym_spawaniu_16 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_02 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_03 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_04 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_05 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_06 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_07 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_08 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_09 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_10 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_11 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_12 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_13 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_14 pila_o_nowoczesnym_spawaniu_15