Piła – pożar w bloku na czwartym piętrze | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła – pożar w bloku na czwartym piętrze

  We wtorek, 28 lipca 2015 roku, o godzinie 8.30, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pile przy ul. Komuny Paryskiej.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że ogniem objęte było jedno z pomieszczeń w mieszkaniu na czwartym piętrze. Wewnątrz mieszkania znajdowała się poszkodowana – poparzona kobieta, której strażacy udzielili pierwszej pomocy. Równocześnie z działaniami ratowniczymi strażacy prowadzili oddymianie i przewietrzanie pomieszczeń oraz dokonali pomiarów na obecność substancji niebezpiecznych. Mieszkanie objęte pożarem sprawdzone zostało kamerą termowizyjna w celu wykluczenia dalszego zagrożenia.

  Na uwagę i wielkie słowa uznania zasługuje bardzo dobra postawa mieszkańców, którzy słysząc wołanie o pomoc rozpoczęli alarmowanie straży pożarnej a następnie podjęli skuteczne działania gaśnicze i ratownicze, dzięki którym udało się ugasić pożar w mieszkaniu oraz ewakuować mieszkańców klatki schodowej na zewnątrz budynku.

  W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało sześć zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne i gazowe. Przyczynę i okoliczności powstania pożaru wyjaśnia przybyła na miejsce pożaru Policja.

  OFICER  PRASOWY
  KP PSP w Pile
  mł. bryg. Zbigniew Szukajło
  Zdjęcia: kpt. Paweł Kamiński

  pila_pozar_w_bloku01

  pila_pozar_w_bloku02 pila_pozar_w_bloku03