PIŁA. Przebudowa ulicy Okólnej – podpisano umowę na dofinansowanie prac | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

PIŁA. Przebudowa ulicy Okólnej – podpisano umowę na dofinansowanie prac

Umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Okólnej podpisali dzisiaj: członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski i zastępca prezydenta Piły Krzysztof Szewc. W ramach tego porozumienia gmina Piła, uzyskała z programu WRPO 2020 ponad 2 700 000 złotych dofinansowania na zrealizowanie tej ważnej dla pilan inwestycji. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 3 500 000 złotych, prace mają się zakończyć do końca 2020 roku.

Projekt przebudowy ulicy Okólnej nosi tytuł „Poprawa mobilności miejskiej w Pile w przebiegu obwodnicy śródmiejskiej – ul. Okólna” i obejmuje: budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Okólnej, Roosevelta i Tucholskiej, ścieżki rowerowej szerokości 2 metrów i chodnika szerokości 1,5 metra na odcinku od ulicy Młodych do ulicy Tucholskiej, montaż oświetlenia energooszczędnego (43 oprawy) oraz tablic dynamicznej informacji dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Gratuluję radnym i władzom Piły bardzo dobrze przygotowanego projektu, który w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i będzie dobrze służył mieszkańcom miasta – stwierdził po podpisaniu umowy Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

- Cieszymy się, że ta inwestycja zostanie wykonana, bo skrzyżowanie które ma zostać przebudowane, od dawna sprawia wiele problemów kierowcom, którzy często muszą długo czekać na możliwość wyjechania na Okólną z ulic podporządkowanych – podsumował Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.

Dla mieszkańców tej części Piły ważne jest również to, że przebudowa ulicy i ronda, nie spowoduje likwidacji znajdującego się w tym miejscu skweru i placu zabaw.

- Wiemy, że skwer spełnia w tym miejscu bardzo ważną rolę i dlatego inwestycja została tak zaplanowana, że teren ten zmniejszy się tylko w niewielkim stopniu – zapewniła dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Jolanta Sobieszczyk, która w imieniu gminy Piła będzie nadzorowała przebieg inwestycji.

Przebudowa ta odbędzie się w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i ma się zakończyć do końca 2020 roku.

UM Piły

przebudowa_okolnej1_01

przebudowa_okolnej1_02