Piła. Rusza akcja „Kolęda dla hospicjum” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Piła. Rusza akcja „Kolęda dla hospicjum”

30 listopada w VIVO! Piła odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego oraz Józefy Wiśniewskiej z Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej na temat wspólnej akcji charytatywnej na  rzecz wyposażenia powstającego w Pile hospicjum pt. ,,Kolęda dla hospicjum”.

- Zapraszamy do udziału w akcji, która opiera się na dwóch filarach – pomagać każdy może i śpiewać każdy może. Za nami wielkie paczki, które symbolizują pomoc dla hospicjum. Spośród osób, które w tym przedświątecznym czasie dokonają wpłat na hospicjum zaproszę do specjalnego projektu, do śpiewania w chórze kolędę „Wśród nocnej ciszy” pod batutą Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Pile, Karola Urbanka, w trakcie Wigilii Miejskiej – mówi Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.

Prace budowlane przy Hospicjum są już na finiszu i niedługo rozpoczniemy prace wykończeniowe wraz z wyposażaniem budynku w meble, sprzęt AGD/RTV, dodatkowe wyposażenie pokoi dla dzieci oraz zagospodarowywanie przestrzeni zewnętrznej.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia możemy wspólnie wyposażyć 40 łóżek pilskiego hospicjum w zestawie kołder i poduszek, 1 komplet (kołdra, poduszka, koc) kosztuje 180 zł. Liczy się każda złotówka.

Za każdym razem, gdy na koncie hospicjum zbierze się kwota 180 zł. – z tego miejsca w galerii VIVO, (które jest partnerem akcji) zniknie jeden karton, w którym znajduje się komplet kołder.

- Niestety brakuje wielu rzeczy do wyposażenia. Na nasze prośby o pomoc odezwało się już wielu darczyńców, za co serdecznie im dziękujemy. Nadal jednak potrzeby są ogromne. Szukamy producentów, darczyńców na sprzęt do sprzątania i na telewizory. Brakuje kołder i kocy. Mam nadzieję, że dzięki tej akacji jak zwykle otwartość serca naszych mieszkańców będzie widoczna w postaci wykupienia takiej paczki (koc, kołdra, poduszka) o wartosci180 zł. Paczek przygotowaliśmy 40 sztuk, ale może być ich więcej – dodaje Józefa Wiśniewska z TPCh.

Organizatorzy liczą, że do 16 grudnia, kiedy odbędzie się Wigilia Miejska na Placu Staszica znikną wszystkie pudełka. W tym dniu też o 16.30 odśpiewana zostania wspólnie kolęda dla hospicjum.

Wpłat można dokonywać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile:

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833
z dopiskiem: kolęda dla hospicjum.

Zbiórka środków na wyposażenie budowanego pilskiego hospicjum również odbywa się za pomocą portalu Pomagam : https://pomagam.pl/hospicjumwpile

Hospicjum musi zostać oddane do użytku do końca tego roku aby rozliczyć projekt.

Sebastian Daukszewicz

rusza_akcja_koleda00

rusza_akcja_koleda17 rusza_akcja_koleda01 rusza_akcja_koleda02 rusza_akcja_koleda03 rusza_akcja_koleda04 rusza_akcja_koleda05 rusza_akcja_koleda06 rusza_akcja_koleda07 rusza_akcja_koleda08 rusza_akcja_koleda09 rusza_akcja_koleda10 rusza_akcja_koleda11 rusza_akcja_koleda12 rusza_akcja_koleda13 rusza_akcja_koleda14 rusza_akcja_koleda15 rusza_akcja_koleda16