Piła. Sprawdź swoją aortę! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Sprawdź swoją aortę!

  pila_sprawdz_swoja_aorte

  Zapraszamy na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej z Wielkopolskiego Programu ZDROWA AORTA, które odbędzie się 16 października 2021 roku w Przyszpitalnych Poradniach Specjalistycznych (1 piętro, gabinet nr D141) w Szpitalu Specjalistycznym w Pile przy ul. Rydygiera 1.

  Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim.

  Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

  Zapisy na badanie:  
  - telefonicznie: 503 075 095
  - mailowo: na adres zdrowaaorta@arterieart.com
  (proszę podać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego)

  Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę – największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.

  Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

  Konsultacja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis

  Wczesna diagnoza może uratować życie. Dlatego zbadaj się bezpłatnie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

  Wszystkie informacje uzyskasz podczas spotkania informacyjno-edukacyjnego.

  UM Piły