Piła Szybownikami Stoi –kolejne sukcesy PKML | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Piła Szybownikami Stoi –kolejne sukcesy PKML

W tym roku modelarze z Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych dali nam już dużo powodów do zadowolenia. Po zdobyciu drużynowego Mistrza Polski, pięciu medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz kilku wygranych zaliczanych do Pucharu Polski dorzucili jeszcze Indywidualne Puchary Polski.

Kilka dni temu pisaliśmy o dużych szansach na zdobycie Pucharu Polski przez Dariusza Stężalskiego i Huberta Niezborałę w klasach modeli szybowców odpowiednio F1A i F1A Std. No i stało się. Bo w Częstochowie utrzymali a nawet powiększyli przewagę. Ponadto Ryszard Lewandowski był trzeci (w ubiegłym roku wygrał) czyli można powiedzieć,, Piła Szybownikami Stoi”.

Jak relacjonuje przebieg zawodów Ryszard Lewandowski, było nerwowo. Stężalski w zasadzie miał wszystko pod kontrolą do końca. Natomiast w standardach konkurencja nie zawsze w sposób sportowy próbowała za wszelką cenę przeszkodzić Hubertowi w zdobyciu Pucharu Polski. No, ale w tym przypadku wkroczyło duże doświadczenie Prezesa Lewandowskiego, o czym mogli się przekonać zawodnicy między innymi ze Środy Wlkp.

- Ja cały czas miałem wszystko pod okiem i ich wysiłki jak również innych spełzły na niczym. Na przyszły rok, będziemy mocniejsi, bo już nas niczym niesportowym nie zaskoczą – mówi Ryszard Lewandowski, prezes PKML.

Warto odnotować też kolejny bardzo udany start młodzika Tymona Niezborały, który w łącznej klasyfikacji z seniorami w klasie F1A STD zajął wysokie doskonałe 16 miejsce na około 30 startujących. Jak również nieocenioną pomoc pana Andrzeja Krycha. Pan Andrzej powoli staje się członkiem zespołu – dodajmy zwycięskiego zespołu.

W Pile nie ma takiego drugiego Klubu Sportowego, który w ciągu roku odniósłby tak wiele sukcesów sportowych. Z tego powodu o Pile jest głośno i to nie tylko w świecie modelarskim.

- Pilski Klub Modelarzy Lotniczych w ciągu dwóch lat z zaściankowego klubu regionalnego urósł do jednego z wiodących w kraju. Ale apetyty rosną, czas na podbój Europy i Świata. I to dedykujemy Władzy Miasta Piły oraz Władzy Powiatu Pilskiego – dodaje Lewandowski.

Pozostaje nam również pogratulować sukcesów sportowych i życzyć, aby kolejny sezon był jeszcze lepszy sportowo a przede wszystkim, aby modelarze wrócili na pilskie lotnisko. W miejsce gdzie mogą normalnie trenować, organizować zawody np. Święto Latawca, które co roku o tej porze było organizowane dla najmłodszych pilan i nie tylko.

Sebastian Daukszewicz
Foto: FB PKML

w_tym_roku_modelarze

w_tym_roku_modelarze_02 w_tym_roku_modelarze_03 w_tym_roku_modelarze_04 w_tym_roku_modelarze_05 w_tym_roku_modelarze_06