PIŁA. Turniej karate tradycyjnego pomimo pandemii | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

PIŁA. Turniej karate tradycyjnego pomimo pandemii

12 grudnia 2020 r. po raz kolejny odbył się w Pile Turniej Karate Tradycyjnego, którym organizatorem był Klub Karate Tradycyjnego Shoto w Pile. Mimo obostrzeń, które teraz obowiązują dostosowaliśmy się do zaleceń i zorganizowaliśmy IX Ogólnopolski Turniej  Karate Tradycyjnego.

Pierwotnie zawody miały się odbyć w lutym tego roku, ale ze względu na obostrzenia zostały przeprowadzone dopiero w grudniu. W tym turnieju wystartowało 200 zawodników z 12 klubów z całego kraju. System pojedynków przeprowadzony został na zasadach każdy z każdym. Zazwyczaj startuje w tych zawodach znacznie więcej zawodników, no ale sytuacja, która teraz panuje nie zachęca do startów w zawodach, mimo że zawody te cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Marcina Borowicza zawody te zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile. Zawodnicy przybywali na swój start na określoną godzinę, po to żeby w sali sportowej przebywało jak najmniej osób.

Pojedynki zostały rozegrane w 32 kategoriach, z podziałem na wiek i stopień zaawansowania. Każdy startujący uczestnik, który zdobył miejsce na podium otrzymał statuetkę, medal i dyplom, pozostali zawodnicy otrzymali medale za udział w turnieju. Na osłodę startu w zawodach każdy zawodnik otrzymał czekoladę. Zawodnicy pilskiego klubu w sumie zdobyli 33 medale.

IX Ogólnopolski Turniej Karate Tradycyjnego odbył się dzięki wsparciu i pomocy Urzędu Miasta W Pile, za co serdecznie dziękujemy. Oczywiście chciałbym serdecznie podziękować sztabowi wolontariuszy, którzy bardzo pomogli przy organizacji zawodów. A byli to: moja żona Mirosława Skura, Państwo Joanna i Artur Wiatrowscy, Waldemar Kubiak, Tomasz Skura, Jarosław Suchomski, Grzegorz Dukowicz, Cyntia Kapczyńska, Dominik Barteczka, Zuzanna Łyskanowska, Ireneusz Jaskółka, Alicja Muszyńska, Teresa Wiatrowska, Kinga Kotowicz, Wojciech Chrzan, Andrzej Pasternak, Michał – Pzzernia Yogi.

Kumite Chłopców 15-17 lat  5-1 kyu

Ponadto 22 grudnia 2020 roku w Naszym Dojo mieliśmy miłe  spotkanie, na którym były wręczane  wyróżnienia dla naszych zawodników za osiągnięcia sportowe w karate tradycyjnym w roku  2020. A wyróżnieni zostali: Alicja Muszyńska, Kinga Kotowicz, Teresa Wiatrowska, Cyprian Krzemiński, Patryk Kowalski, Tobiasz Mila, Liliana Szklarek, Tomasz Szweda, Marianna Szudrowicz, Ksenia Gwizdowska, Teresa Gwizdowska.

Jarosław Skura

turniej_karate1_01

turniej_karate1_08 turniej_karate1_02 turniej_karate1_03 turniej_karate1_04 turniej_karate1_05 turniej_karate1_06 turniej_karate1_07