Piła. Zapraszamy na niezwykły hebrajsko-polski recital | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Zapraszamy na niezwykły hebrajsko-polski recital

  pila_zapraszamy_na_niezwykly

  Serdecznie zapraszamy 26 listopada br. (piątek) godz. 17:00 do BWA i UP przy ul. Okrzei 11 w Pile na niezwykły hebrajsko-polski recital Jana Białęckiego z Paryża, będącego na trasie koncertowej po Polsce. Jan jest kompozytorem, autorem oryginalnych tekstów i biblijnych adaptacji, które wykonuje publicznie z gitarą.

  Nasz gość przygotował dla nas specjalny wieczór pod znakiem Biblii hebrajskiej i poezji śpiewanej. Usłyszymy nie tylko oryginalną żydowską muzykę w kameralnym wydaniu, ale także dobre słowo na pokrzepienie w niełatwych czasach.

  Muzyka trochę balladowa, a trochę ludowa – na słowiańską, aszkenazyjską i sefardyjską nutę…

  BIBLIA ŚPIEWANA PO POLSKU,

  HEBRAJSKU i FRANCUSKU

  Jan Białęcki – francusko-polski bard pochodzący z Warszawy, ale od 1984 r. mieszkający na stałe w Paryżu, gdzie od 1990 r. pracuje jako tłumacz z języków polskiego, czeskiego, słowackiego, rosyjskiego i ukraińskiego na francuski, od początku lat 2000-tych przede wszystkim jako polsko-francuski tłumacz kabinowy. Z wykształcenia romanista, absolwent UW.

  Na koncercie usłyszymy w kameralnym, solowym i niezwykle przekonywującym wykonaniu z gitarą jedną lub dwie piosenki z « Równania życia », kilka polskich wersji utworów z albumu « Yadati » (z domieszką hebrajskiego i czasami francuskiego), a przede wszystkim nowe utwory, powstałe w latach 2018 – 2021 i nigdzie dotąd nie nagrane.

  Wstęp wolny!

  K.Z. Betlejem PIŁA