Pilanki nadal bez zwycięstwa w Pile

Cenne trzy punkty zdobyły w Pile siatkarki Legionovii Legionowo. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego w trzech krótkich setach rozbiły przedostatni zespół tabeli Orlen Ligi – PGNiG Naftę Piła i umocniły się na 8. miejscu w tabeli, dającym prawo do gry w play-off.

Pilanki udanie rozpoczęły spotkanie z Legionovią i na początku po udanym bloku Skorupki prowadziły 6:5. Z biegiem czasu uwidoczniła się przewaga ekipy gości, która miała jeden punkt więcej niż Nafta na drugiej przerwie technicznej (8:7). Drużna z Mazowsza uzyskała dwupunktową przewagę (10:8), którą utrzymywała przez dłuższy czas do stanu 14:12. Obie ekipy pomimo popełnionych błędów toczyły wyrównany pojedynek. Potem dwa „oczka” z rzędu zdobyły przyjezdne i miały cztery punkty nadwyżki (6:12). Nadziałek oraz Milović starały się jak mogły aby zmniejszyć dystans punktowy dzielący ją do ekipy z Legionowa, wysiłki te spełzły na niczym. Gospodynie nie potrafiły przebić się przez szczelny blok swoich rywalek i po tym jak została zablokowana Jarmoc było 20:15 dla Legionovii. W końcówce tej partii Wawrzyniak popisała się jeszcze asem serwisowym (24:21), lecz było to wszystko na co stać było ekipę z Piły w tym secie.

Druga partia spotkania rozpoczęła się po myśli Nafty, po tym jak w ataku pomyliła się Połeć pilanki prowadziły 4:1. O rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił Robert Strzałkowski i było to dobre posunięcie szkoleniowca z Legionowa. Punktowy atak Thibeault sprawił, że na tablicy wyników był remis 5:5. Gospodynie pomimo tego kontynuowały swoją dobrą grę, skuteczną akcją w bloku popisała się Milovic i pilanki prowadziły 10:8. Chwilę później do głosu doszły przyjezdne wyrównały stan seta na 12:12 i zaczęły dominować. Miejscowa drużyna miała problemy z poprawnym wykonanime zagrywki, myliła się w ataku i po asie serwisowym Malwiny Smarzekprzegrywała 13:17. Zawodniczka ta wykonała serię trudnych zagrywek z którymi nie potrafiły poradzić sobie pilanki i było 24:13 dla ekipy gości. Nafta nie potrafiła przebić się przez szczelny blok ekipy gości, ostatecznie Legionovia wysoko wygrała tą partię po punktowym ataku Połeć (25:16).

Trzecia odsłona spotkania od samego początku toczyła się pod dyktando Legionovii. Nie do zatrzymania w ataku była Połeć i to dzięki niej Legionovia prowadziła 7:4. Gospodynie zbliżyły się na dwa punkty do swoich rywalek (6:7), ale nadal stroną dyktującą warunki gry była drużyna przyjezdna, która wykorzystała błędy własne pilanek i prowadziła 10:6. Dla Nafty była to ostatnia szansa na pozostanie w tym meczu, punktowy blok Nadziałek sprawił, że pilanki przegrywały 9:10. Podobnie jak w drugim secie spotkania Legionovia dobrze zagrała w bloku oraz zagrywce i uzyskała sześciopunktową przewagę (16:10). Pilska ekipa grała ze zwieszonymi głowami i nie wierzyła już w nawiązanie walki. Po punktowym bloku Thibeault Legionovia w tym jednostronnym secie prowadziła 20:11. Wprawdzie gospodynie zmniejszyły nieco straty w końcówce, ale ostatecznie musiały uznać wyższość swoich rywalek i przegrały cały mecz 0:3.

MVP meczu: Marta Bechis

PGNiG Nafta Piła – SK bank Legionovia Legionowo 0:3 (21:25, 16:25, 16:25)

Składy zespołów:

Nafta: Milović (9), Wilczyńska (3), Jarmoc (6), Wawrzyniak (14), Skorupka (3), Nadziałek (3), Pauliukouskaya (libero) oraz Archangielskaja, Sobczak i Raczyńska (3)

Legionovia: Smarzek (14), Paszek (11), Wójcik (6), Thibeault (10), Połeć (8), Bechis, Wysocka (libero) oraz Antosiewicz, Gajewska, Chojnacka i Bociek