Pilanki pokonały mistrzynie Polski… na ich parkiecie! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilanki pokonały mistrzynie Polski… na ich parkiecie!

Do dużej sensacji doszło w Łodzi, gdzie mistrzynie Polski, ŁKS Commercecon Łódź okazały się słabsze od Enea PTPS Piła. Podopieczne Marka Solarewicza ugrały tylko seta. W trzech pierwszych setach walki nie brakowało, czwarta odsłona okazała się już jednostronna. Łodziankom nie pomogły na pewno problemy zdrowotne.

Podopieczne Marka Solarewicza zagrały tym razem bez Izabeli Kowalińskiej w składzie. Funkcję kapitana przejęła więc Ewa Kwiatkowska. Wyjściowy skład gospodyń starcia mógł nieco zaskoczyć. Korzystając z okazji i potencjalnie słabszego rywala trener Marek Solarewicz dał odpocząć Katarinie Lazović, a jej miejsce w wyjściowym składzie zajęła młodziutka Daria Szczyrba. Ambitnie mecz rozpoczęły podopieczne Mirosława Zawieracza i szybko powstrzymały blokiem Monikę Bociek na prawej stronie. Ze środka pewnie zameldowała się Karolina Bednarek (7:6). Bardzo obecna w grze była też Alagierska. Zagrywki Bociek okazały się być dla przyjmujących pilanek prawdziwym koszmarem. Decydujący w końcówce okazał się być wkład w ataku Moniki Bociek. Po kiwce Wójcik ŁKS miał piłkę setową (24:21). Piła rzuciła się w pogoń, którą umożliwiły jej dobre zagrywki Ponikowskiej. Ważną piłkę w aut wyrzuciła Bociek, a pojedynczym blokiem Bednarek zatrzymała na środku Pacak. Pogoń przypieczętowała z lewego skrzydła Słonecka (26:24).

Siatkarki ŁKS-u były wyraźnie poirytowane końcówką pierwszej partii i mocno rozpoczęły drugiego seta nakręcając się z każdą akcją. Czujna na siatce była Pacak (7:3). Z blokiem rywalek grała jak chciała Aleksandra Wójcik (13:8). Długą wymianę pojedynczym blokiem zakończyła Słonecka (18:14). Z powodów zdrowotnych Monikę Bociek zastąpiła Katarina Lazović, a Joannę Pacak zastąpiła Ewa Kwiatkowska. Łodzianki w końcówce seta jakby trochę przysnęły. Na podwójny blok nadziała się Wójcik (20:18) trzeci błąd podwójnego obicia odgwizdano Mori. Przez blok przedarła się wyprowadzając Piłę na prowadzenie Oliwia Urban (21:20). Żaneta Baran przypieczętowała z prawej strony prowadzenie swojego zespołu w meczu (25:22).

Trzecią odsłonę na rozegraniu rozpoczęła po stronie ŁKS-u Nicole Edelman. Mistrzynie Polski próbowały walczyć o odwrócenie rezultatu meczu przede wszystkim grą skrzydłowych w składzie – Bociek, Szczyrba, Wójcik. Kłopoty zdrowotne dopadły też Darię Szczyrbę, więc z konieczności na boisku pojawia się Natalia Skrzypkowska. Znakomicie prezentowała się za to Karolina Bednarek (14:12). Od bloku odbiła się Wójcik, a obiegnięcie z Bednarek i atak do skosu Urban dał pilankom prowadzenie (15:14). Ciężar gry i walki na swoje barki próbowała wziąć jeszcze Wójcik, a swoje dołożyła również Natalia Skrzypkowska i kibice z trybun. Nieporozumienie pomiędzy Szubert a Baran dało gospodyniom piłkę setową (24:21), ale nieoceniony okazał się wkład Pauli Słoneckiej na lewym skrzydle. Powtórki z pierwszej odsłony pomimo nieporozumienia pomiędzy Bociek a Edelman udało się uniknąć dzięki Skrzypkowskiej (25:23).

Na boisku po stronie ŁKS-u pozostała Natalia Skrzypkowska, która zastąpiła Darię Szczyrbę. ŁKS coraz lepiej prezentował się w polu zagrywki (3:3). Poziom meczu znacznie spadł i po obu stronach pojawiały się błędy własne. Asa serwisowego posłała Kucharska (10:8), a dużo dobrej gry było przy Oliwii Urban (13:8). Absolutnie rozsypała się gra ŁKS-u, a od bloku jak od ściany odbiła się Bociek (17:9). Na lewym skrzydle nie mogła przebić się również Wójcik. Oliwia Urban zdobyła piłkę meczową i to również ona przypieczętowała cenną wygraną swojego zespołu (25:14).

MVP: Oliwia Urban

ŁKS Commercecon Łódź –  Enea PTPS Piła 1:3
(24:26, 22:25, 25:23, 14:25)

Składy zespołów:

ŁKS: Mori (4), Pacak (4), Wójcik (17), Szczyrba (7), Bociek (15), Alagierska (10), Korabiec (libero, 1) oraz Kwiatkowska (4), Skrzypkowska (4), Lazović (1), Edelman (2), Laszczyk i Strasz (libero)

Enea PTPS: Słonecka (17), Bednarek (10), Ponikowska (8), Urban (19), Bolinowska (5), Baran (13), Saad (libero) oraz Hnatyszyn i Szubert

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

Justyna Żółkiewska – Strefa siatkówki – www.siatka.org
Fot. Michał Szymański

pilanki_pokonaly1_01

pilanki_pokonaly1_20 pilanki_pokonaly1_02 pilanki_pokonaly1_03 pilanki_pokonaly1_04 pilanki_pokonaly1_05 pilanki_pokonaly1_06 pilanki_pokonaly1_07 pilanki_pokonaly1_08 pilanki_pokonaly1_09 pilanki_pokonaly1_10 pilanki_pokonaly1_11 pilanki_pokonaly1_12 pilanki_pokonaly1_13 pilanki_pokonaly1_14 pilanki_pokonaly1_15 pilanki_pokonaly1_16 pilanki_pokonaly1_17 pilanki_pokonaly1_18 pilanki_pokonaly1_19