Pilanki ponownie słabsze o BKS-u

Pilanki_ponownie_slabsze

Siatkarki z Bielska-Białej po raz drugi pokonały pilanki i pozostają w walce o piątą lokatę na koniec tego sezonu. W drugim spotkaniu, rozgrywanym w Bielsku-Białej, zawodniczki BKS-u nie dały szans rywalkom, wygrywając bez straty seta.

W secie otwarcia prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a gra była bardzo wyrównana. Na pierwszej przerwie technicznej 8:5 prowadziły bielszczanki, które wykorzystywały każdy błąd swoich rywalek. Po regulaminowej przerwie pilanki szybko doprowadziły do remisu, a po chwili wyszły na prowadzenie 16:15. Bardzo dobra gra blokiem gospodyń w końcówce seta spowodowała, że to zawodniczki tej drużyny mogły cieszyć się z sukcesu w pierwszej partii.

Początek drugiej osłony meczu był bardzo wyrównany, jednak tuż po pierwszej przerwie technicznej swoją przewagę zaczęły budować bielszczanki. Pilanki nie zamierzały się poddawać i szybko doprowadziły do remisu, m.in. za sprawą Magdaleny Wawrzyniak.  Wszystko wskazywało zatem na wyrównaną końcówkę, w której ostatecznie lepsze okazały się bielszczanki. Bohaterką ostatnich akcji była Natalia Bamber-Laskowska, której ataki były nie do zatrzymania przez rywalki.

Przez większość trzeciej partii dominowały gospodynie, grając dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Bielszczanki pewnie kroczyły do szczęśliwego zakończenia seta, jednak po drugiej przerwie technicznej pilanki rzuciły się do być może ostatniego zrywu w tym meczu. Doprowadziły do remisu 18:18, ale to był ostatni remis w tym spotkaniu. Po chwili Helena Horka i Heike Beier zakończyły starcie w Bielsku-Białej.

MVP meczu została wybrana Mariola Wojtowicz.

BKS Bielsko-Biała – Nafta Piła 3:0 (25:22, 25:22, 25:20).

Stan rywalizacji: 2:0 dla BKS-u.

Składy drużyn:

BKS: Wilk (2), Beier (14), Trojan (1), Horka (5), Łyszkiewicz (7), Lis (12), Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska (9), Pelc (7), Moskwa (1), Piśla (3).

Piła: Raczyńska (4), Milović (6), Sobczak (12), Krawulska (8), Jarmoc (10), Nadziałek (2), Pauliukouskaja (libero) oraz Konieczna, Wawrzyniak.