Pilanki urwały Chemikowi seta

Po dwóch pewnie wygranych setach siatkarki Chemika straciły koncentracje, co wykorzystał PTPS. Pilanki okazały się minimalnie lepsze od mistrzyń Polski, ale liderki tabeli szybko wróciły do gry w kolejnym secie. Nie dały w nim szans przyjezdnym i zgarnęły trzy punkty, pokonując PTPS 3:1.

Skuteczne ataki Natalii Mędrzyk pozwoliły Chemikowi prowadzić 6:3, kiedy jednak atak skończyła Agata Babicz było już tylko 6:7. Zagrywka Izabeli Bełcik pozwoliła Chemikowi wrócić jednak do trzypunktowego prowadzenia. Kiedy jednak serwisem zapunktowała także Stefana Veljković o czas poprosił Jacek Pasiński. Nic to jednak nie dało, dobry serwis tym razem Malwiny Smarzek sprawił, że zrobiło się już 16:9 i Jacek Pasiński interweniował po raz drugi. Po czasie policzanki popełniły dwa błędy z rzędu, ale po kiwce Bełcik było już 18:11. Policzanki spokojnie mogły kontrolować boiskowe wydarzenia. Przy zagrywce Oliwii Urban pilanki zbliżyły się na 17:22 i o czas poprosił Jakub Głuszak. Po nim jednak ta siatkarka zapunktowała po raz kolejny. Po akcji Mędrzyk na 24:19 były już piłki setowe dla Chemika, a w kolejnej akcji as serwisowy Veljković zakończył tę odsłonę.

Izabela Bełcik pozwoliła odskoczyć Chemikowi w drugim secie na 3:1. Na 4:4 wyrównała jednak Karolina Różycka. Ataki tej siatkarki oraz Dajany Bosković dały już wynik 6:4 dla gości. Policzanki jednak szybko blokiem wyrównały na 6:6. Po ataku Mędrzyk, który dał gospodyniom punkt przewagi o czas poprosił Jacek Pasiński. Wkrótce za sprawą serii udanych ataków Malwiny Smarzek, Bianki Busy i Natalii Mędrzyk Chemik odskoczył już na 12:9. Przy stanie 15:11, kiedy to zapunktowała Katarzyna Gajgał-Anioł o drugi już czas poprosił Jacek Pasiński. Po ataku Dajany Bosković pilanki zbliżyły się na 15:17 i o czas poprosił z kolei Jakub Głuszak, a po nim zadziałał blok gości. Wkrótce na tablicy był już remis przy zagrywce serbskiej atakującej. Policzanki szybko jednak odskoczyły na 22:17 po atakach Busy i Smarzek. Błąd serwisowy rywalek dał gospodyniom piłki setowe, a seta zakończyła atakiem Natalia Mędrzyk.

Po ataku Stefany Veljković Chemik prowadził w secie trzecim 2:0, ale pilanki szybko wyrównały na 2:2. Wkrótce przy zagrywce Dajany Bosković pilanki odskoczyły na 6:3. Po ataku Malwiny Smarzek na tablicy był remis 9:9, a punktowy blok dał policzankom jednopunktowe prowadzenie i o czas poprosił Jacek Pasiński. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, kiedy to Chemik po długiej akcji, a następnie ataku Malwiny Smarzek odskoczył na 15:12. Atak i zagrywka Urban pozwoliły pilankom prowadzić kilka chwil później 17:16. O czas poprosił Jakub Głuszak, po nim atak skończyła Mędrzyk. Po błędzie Gajgał-Anioł i dobrej akcji Anny Stencel pilanki prowadziły już 20:17. Zadziałał także blok PTPS-u i różnica wzrosła do czterech oczek. Przy zagrywce Gajgał-Anioł policzanki odrobiły dwa oczka, ale po ataku Bosković to pilanki przeważały 23:20. Za sprawą gry blokiem Chemik zbliżył się na 22:23. Ale ostatecznie to pilanki okazały się lepsze w tym secie.

Kolejną partię udaną zagrywką rozpoczęła Wilk, ale wynik oscylował wokół remisu. Po stronie Chemika wyróżniała się na pewno Natalia Mędrzyk kończąc atak za atakiem (2:2, 3:3). Dołożyła także skuteczną zagrywkę. Chemik odskoczył na 6:3 po kolejnym ataku… Mędrzyk, która kontynuowała swój show, do tego atakowała także Busa i zrobiło się już 7:3. Po udanym bloku pilanki zbliżyły się jednak na 5:7. Kolejny atak Mędrzyk i błędy rywalek sprawiły, że zrobiło się już 12:7 dla mistrzyń Polski. Dwa kolejne zbicia Natalii Mędrzyk dały już wynik 14:8, ale rywalki się nie poddawały, po ataku Dajany Bosković było już tylko 14:11 dla Chemika. Działający blok i atak Mędrzyk sprawiły jednak, że policzanki przeważały już 19:11, a po zagrywkach Malwiny Smarzek już 21:11. Przy zagrywce Jeleny Trnić pilanki zbliżyły się na 14:21. Kiwka Izabeli Bełcik dała Chemikowi piłki meczowe (24:16), mecz atakiem zakończyła Stefana Veljkovic.

MVP: Natalia Mędrzyk

Chemik Police – Enea PTPS Piła 3:1
(25:19, 25:20, 23:25, 25:17)

Składy zespołów:

Chemik: Busa (7), Gajgał-Anioł (12), Smarzek (13), Bełcik (8), Veljković (15), Mędrzyk (22), Krzos (libero) oraz Mirković i Zaroślińska-Król

Enea PTPS: Trnić (10), Różycka (7), Bosković (14), Walker (1), Babicz (9), Wilk (5), Łysiak (libero) oraz Baran, Kwiatkowska (1), Stencel (5), Szubert, Urban (5) i Pawłowska (libero)