Pilscy kryminalni zabezpieczyli blisko 100 tabletek ekstazy oraz ponad 800 porcji amfetaminy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilscy kryminalni zabezpieczyli blisko 100 tabletek ekstazy oraz ponad 800 porcji amfetaminy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas realizacji zabezpieczyli blisko 100 tabletek ekstazy i ponad 800 porcji amfetaminy. Narkotyki ukryte były w pokoju. Funkcjonariusze zatrzymali właściciela nielegalnego towaru, 26-letniego mieszkańca Piły. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 10 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej z pilskiej komendy od pewnego czasu interesowali się mężczyzną, który, jak ustalili śledczy może zajmować się handlem narkotykami. Policjanci zebrali obszerne informacje na ten temat oraz ustalili miejsce prowadzenia nielegalnego biznesu. W związku z ustaleniami, kryminalni przystąpili do realizacji.

6 czerwca br. w godzinach porannych przed jedną z posesji na terenie Piły policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Gdy policjanci podeszli do mężczyzny, ten próbował się oddalić. W pewnym momencie wyjął z kieszeni woreczek strunowy i go wyrzucił. Kryminalni natychmiast zatrzymali mężczyznę.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 100 tabletek ekstazy oraz ponad 800 porcji amfetaminy. Substancje psychotropowe zapakowane były w worki foliowe oraz opakowanie po papierosach i ukryte w szafkach, w jednym z pokoi. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu.

Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Piły. Wcześniej był już karany za przestępstwa narkotykowe. Teraz za popełniony czyn grozi mu kara więzienia do 10 lat.

podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

pilscy_kryminalni_zabezpieczyli00

pilscy_kryminalni_zabezpieczyli01