Pilscy modelarze z kolejnymi sukcesami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pilscy modelarze z kolejnymi sukcesami

  Jak już informowaliśmy modelarze Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych od tego roku reprezentują Aeroklub Ziemi Pilskiej. Nie inaczej było podczas 86 Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A,B,C seniorów, które odbyły się w Kietrzu (aż pod czeską granicą).

  W dwudniowych zmaganiach pilska ekipa wystąpiła w składzie: Dariusz i Krzysztof  Stężalscy, Jan  Katzban,  Hubert i Tymon (junior) Niezborała oraz Jakub Jaraczewski. Ekipa pod kierownictwem prezesa klubu oraz Piotra Świerczyńskiego, znów udowodniła, że w klasie szybowców F1A należy do ścisłej czołówki krajowej. Kuba Jaraczewski indywidualnie zdobył tytuł Wicemistrza Polski a ekipa AZP brąz w klasyfikacji drużynowej.

  - Jak się już było na najwyższym stopniu podium, to jest pewien niedosyt – mówi Ryszard Lewandowski, prezes PKML -Ale to tylko sport a i warunki szczególnie terenowe były trudne i złożone i te tytuły na pewno cieszą. Przecież potwierdziliśmy swoją klasę a o to przecież chodziło.Ogólnie w tym roku zdobyliśmy na Mistrzostwach Polski pięć medali, czyli w ,,normie” – dodaje Lewandowski.

  W Pucharach Polski nasi też są wysoko. Finał w Częstochowie w październiku wszystko rozstrzygnie. Ale póki co nasi wybierają się na dwa Puchary Świata. Które organizowane są przez Królewski Aeroklub Holandii już w połowie października. To pierwszy międzynarodowy kontakt od dwóch lat. Jak podkreśla Lewandowski nie o wyniki tu chodzi ale głównie o kontakt z czołówką światową.

  Ale modelarstwo przeważnie zaczyna się od latawców. Miło, zatem nam donieść, że od połowy września na terenie CSS – Tarcza w ramach projektu organizowanego przez Urząd Miasta odbywają się zajęcia. Projekt nazywa się Akademia Latawca. Zajęcia prowadzą instruktorzy z PKML w tym aktualni Mistrzowie Polski.

  Zajęcia organizowane są dla dzieci i rodziców. Cały czas optowałem, żeby zorganizować takie warsztaty. Obserwowałem zaangażowanie podczas zawodów i żal było patrzeć jak fatalnie sobie radzili. Stąd też były duże rozczarowania podkreśla prezes, a już 2 października niezależnie od tego projektu na lotnisku w Pile odbędzie się ,, Święto Latawca”. Początek od godziny 10:00. Rozegrane zostaną dwie kat. W latawcach płaskich i skrzynkowych. Udział mogą wziąć dzieci do lat 15. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki.

  Zatem zapraszamy.

  Pilski Klub Modelarzy Lotniczych

  pilscy_modelarze1_01

  pilscy_modelarze1_09 pilscy_modelarze1_02 pilscy_modelarze1_03 pilscy_modelarze1_04 pilscy_modelarze1_05 pilscy_modelarze1_06 pilscy_modelarze1_07 pilscy_modelarze1_08