Pilscy nauczyciele reprezentowali Polskę w Turcji | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilscy nauczyciele reprezentowali Polskę w Turcji

W dniach 19-23 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Stambule w Turcji odbyło się czwarte, ostatnie spotkanie projektowe partnerów z Polski, Włoch, Turcji, Estonii oraz Grecji związane z działaniami w ramach realizacji projektu Erasmus Plus. Delegację nauczycieli z Polski reprezentowali wicedyrektor Bożena Jabłońska, nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego Anita Białek oraz nauczyciele języka angielskiego Magdalena Zarańska i Łukasz Kowalewski ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile.

Nauczyciele biorący udział w wyjeździe studyjnym poznali system edukacji obowiązujący w Turcji, a także brali udział w szeregu spotkań poświęconych tematyce nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych. Uczestniczyli w lekcjach z uczniami z miast partnerskich, warsztatach kodowania, a także poznali tradycyjne sztuki barwienia i zdobienia tkanin oraz wytwarzania szklanych naczyń. Doświadczenia te nauczyciele wykorzystają pracując z uczniami w szkołach macierzystych.

Nie zabrakło także wrażeń przywiezionych z wycieczek, m.in. zwiedzono Istambuł – Pałac Topkapi oraz Haga Sofię, Błękitny Meczet Sułatana Ahmeda i nie tylko. Pilscy nauczyciele zapoznali się z tradycjami i historią tego pięknego miasta. W trakcie realizacji zadań projektowych podjęte działania były okazją do zapoznania się z różnicami w nauczaniu z wykorzystaniem technik TIK, wynikających z odmiennych systemów edukacji, materiałów dydaktycznych oraz różnic kulturowych. Stworzono karty obserwacji, kopie materiałów dydaktycznych, zdjęcia, prezentacje i inne. Rezultatem pracy wielu nauczycieli z wszystkich krajów partnerskich jest sylabus oraz zbiór zadań do wykorzystania w każdej szkole z uczniami.

W kwietniu br. nauczyciele z krajów partnerskich spotkają się po raz ostatni w Pile, aby podsumować dwuletnią współpracę nauczycieli i uczniów z Turcji, Włoch, Estonii, Grecji oraz Polski.

ump

pilscy_nauczyciele_reprezentowali00

pilscy_nauczyciele_reprezentowali02 pilscy_nauczyciele_reprezentowali01