Pilscy policjanci odzyskali frezarkę o wartości 65 tys. złotych | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilscy policjanci odzyskali frezarkę o wartości 65 tys. złotych

policjanci_odzyskali

Zarzut przywłaszczenia specjalistycznej frezarki usłyszał 35-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą odzyskali maszynę o wartości 65 tys. złotych i zwrócili ją właścicielowi. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że 35-letni mieszkaniec powiatu pilskiego przywłaszczył specjalistyczną frezarkę użytkowaną na podstawie umowy leasingu. Mężczyzna przez kilka miesięcy nie opłacał rat za maszynę, z której korzystał prowadząc własną działalność. Urządzenie nie zostało zwrócone, a firma wypożyczająca sprzęt wielokrotnie próbował nawiązać kontakt z najemcą maszyny, jednak bezskutecznie.

Po otrzymaniu zgłoszenia wyjaśnianiem sprawy zajęli się pilscy policjanci. 25 czerwca br. śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut przywłaszczenia powierzonej frezarki o wartości 65 tysięcy złotych. Maszyna została odzyskana i przekazana właścicielowi.

Za przestępstwo przywłaszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile
Zdjęcie poglądowe