Pilscy policjanci skontrolowali ponad tysiąc kierowców. Wszyscy byli trzeźwi! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilscy policjanci skontrolowali ponad tysiąc kierowców. Wszyscy byli trzeźwi!

pilscy_policjanci_skontrolowali

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili na terenie powiatu pilskiego działania pn. „Alkohol”. Efekt zakończonej akcji, to skontrolowanych aż 1137 kierujących. Tym razem wszyscy kierujący byli trzeźwi i jechali zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

4 lutego br. od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze pilskiej „drogówki” przeprowadzili na terenie powiatu pilskiego akcję „Alkohol”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających i substancji psychotropowych. Biorący udział w akcji policjanci kontrolowali również przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze podczas działań skontrolowali łącznie 1137 kierowców i po zakończeniu akcji okazało się, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Podczas kontroli policjanci rozmawiali z uczestnikami ruchu drogowego na temat tego jak jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona. Prowadzenie pojazdu wymaga koordynacji wzrokowo-ruchowej, ponieważ podczas jazdy większość informacji docierających do kierowcy to informacje wzrokowe.

Prowadzący wczorajszą akcję policjanci zapowiadają, że będzie ona w najbliższym czasie powtarzana. Wszystko po to, aby w skuteczny sposób eliminować z naszych dróg pijanych kierowców.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile