Pilscy policjanci spotkali się z przedszkolakami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilscy policjanci spotkali się z przedszkolakami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile odwiedzili dzieci z Przedszkola Niepublicznego z oddziałami integracyjnymi „Mały Książę”. Podczas wizyty mundurowi zaprezentowali najmłodszym podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta, mówili jak go odróżnić od przedstawicieli innych służb mundurowych oraz opowiadali o swoim zawodzie. Mundurowi podkreślili, że policjant, to osoba, na której pomoc zawsze można liczyć, jest przyjazna i serdeczna dla wszystkich.

Podkom. Żaneta Kowalska oraz st. sierż. Michał Szpener spotkali się z dziećmi z Przedszkola Niepublicznego z oddziałami integracyjnymi „Mały Książę”. Bardzo ważną rolę w realizacji zadania, jakim była przede wszystkim prezentacja zawodu policjanta odegrała literatura i zabawy dydaktyczne z najmłodszymi. Policjant dzielnicowy w mundurze z pełnym wyposażeniem, bronią, pałką, kajdankami, oraz radiostacją wywołał niezwykłe poruszenie wśród przedszkolaków.

Wszyscy z dużym zaciekawieniem chcieli czegoś dotknąć i zobaczyć. Policjanci czytając najmłodszym bajkę o pracy policjantów, odnosili się do swoich codziennych obowiązków. Mundurowi podkreślili, że policjant, to osoba, na której pomoc zawsze można liczyć, jest przyjazna i serdeczna dla wszystkich. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się również, że policjant nie tylko ściga bandytów i złodziei, kieruje ruchem drogowym i daje mandaty, ale  przede wszystkim służy pomocą i radą, a dzwoniąc pod numer 997 można  dodzwonić się do komendy i tam  uzyskać pomoc.

Dzieci otrzymały za odwagę oraz aktywność podczas zajęć złote medale, elementy odblaskowe oraz materiały dydaktyczne. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. A największą radością dla policjantów był uśmiech najmłodszych dzieci, które na co dzień niestety borykają się z różnego rodzaju dysfunkcjami oraz chorobami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały gościom za wizytę, jednocześnie składając życzenia z okazji nadchodzących Święt Bożego Narodzenia.

podkom. Żaneta Kowalska
KPP Piła

policjanci_spotkali_sie_z_przedszkolakami00

policjanci_spotkali_sie_z_przedszkolakami09 policjanci_spotkali_sie_z_przedszkolakami01 policjanci_spotkali_sie_z_przedszkolakami02 policjanci_spotkali_sie_z_przedszkolakami03 policjanci_spotkali_sie_z_przedszkolakami04 policjanci_spotkali_sie_z_przedszkolakami05 policjanci_spotkali_sie_z_przedszkolakami06 policjanci_spotkali_sie_z_przedszkolakami07 policjanci_spotkali_sie_z_przedszkolakami08