Pilscy policjanci włączyli się do ogólnopolskiej akcji SMOG | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilscy policjanci włączyli się do ogólnopolskiej akcji SMOG

policjanci_wlaczyli_sie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy prowadzili działania kontrolno-prewencyjne w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „SMOG”. Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Funkcjonariusze z pilskiej „drogówki” reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te w konsekwencji pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne.

Akcja miała również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Ze względu na wciąż rosnące zanieczyszczenie powietrza oraz negatywny wpływ wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 70 pojazdów i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. KS Policji